Żyrandole zdobią salony

Poczucie estetyki, poczucie piękna charakteryzuje człowieka od zawsze. W zależności od etapu rozwoju i epoki  nadawano temu poczuciu różny wyraz. Kiedy zaczęto budować okazałe siedziby dla  władców i rządzących, zaczęto je również dekorować, aby umilić czas pobytu mieszkańców. Różne to było dekorowanie, w zależności od epoki, było najpierw „czystą” dekoracją, aby z czasem stać się dekoracją użytkową.

Jakie zadanie spełnia żyrandol?

stylowy żyrandol ledZ chwilą kiedy zaczęto oświetlać wnętrza pomieszczeń bezpieczniej niż łuczywem, oprawa tego oświetlenia stałą się dekoracją. Począwszy od lampki oliwnej, kiedy pojemnikom na oliwę nadawano różne kształty, przez lampy gazowe, które już wykorzystywały takie formy, jak ample czy żyrandole, aż do elektryczności w jej najnowocześniejszym wydaniu, czyli żyrandole led. Na pytanie co to jest żyrandol, odpowiemy, że jest to lampa zwisająca z sufitu, jeśli jedna, to najczęściej na środku, jeśli więcej żyrandoli, to zawieszone wzdłuż prostej linii, lub na obwodzie jakiejś figury geometrycznej. Żyrandol posiada, rzadko jedno, najczęściej kilka punktów świetlnych, rozjaśniających płaszczyznę pod nimi i całe pomieszczenie. Wielkość żyrandola i ilość punktów świetlnych zależy od okazałości i dekoracyjności żyrandola, a co za tym idzie od czasu tworzenia. Każda epoka ma swój styl designerski, który znajduje swój wyraz również we wzorach żyrandoli. Współcześnie pojawia się stylowy żyrandol led. Tutaj cechą charakterystyczną jest system oświetleniowy, czyli led. W budowie stelaży żyrandoli nadal pozostaje dowolność. Najczęściej charakteryzują się bogatą ornamentyką, są wieloramienne i często dekorowane kryształkami lub ich imitacją. Zastosowanie oświetlenia led dało możliwość zastosowania prostego i surowego designu. Pojawia się motyw prostych listew świetlnych w różnym układzie. Żyrandol w nowej wersji, znakomicie sytuuje się w nowoczesnych wnętrzach, a jego dodatkową zaletą jest energooszczędność. Jeżeli jednak pozostajemy przy klasycznych, bogato dekorowanych żyrandolach, to ich tradycyjne elementy oświetleniowe, czyli żarówki można zastąpić oświetleniem ledowym, nawet w formie świecących świeczek.

Wszystkie rodzaje żyrandoli można wybrać w salonach oświetleniowych, a jeśli nadmiar świateł przyprawia o zawrót głowy, to można skorzystać ze sklepów on-line, gdzie można dokonać wyboru w prezentowanych katalogach. Zakupy internetowe mają i inne zalety. Zakupiony towar jest dostarczany pod wskazany adres. Można go zwrócić na określonych warunkach. Można również uzyskać pomoc przy montażu i instalacji. Dlatego sklepy on-line są mocno reklamowane i rekomendowane.