Zwiedzanie Sankt Petersburgu

W poszukiwaniu ciekawego planu wycieczkowego w Rosji najczęściej myślimy o Petersburgu. Nie jest to miejsce przereklamowane, gdyż to miasto jest jednym z ciekawszych punktów w Rosji. To malownicze miejsce pełne różnego rodzaju zabytków, atrakcji i wyśmienitych knajpek, w których zjemy pyszny posiłek. Dodatkowo to rewelacyjne miejsce pod względem zajmowanego czasu. Nie będziemy nudzić się w Petersburgu, gdyż każdy dzień może być pełen ciekawych punktów do odwiedzenia i poznania.

Plany urlopowe w rosyjskim mieście

niezapomniana wycieczka do PetersburgaNa świecie istnieje wiele ciekawych miejsc, które warto zwiedzić. Jednym z nich jest Rosja, w której mamy do czynienia z wieloma punktami wartymi ujrzenia. Jednym z takich doświadczeń może okazać się niezapomniana wycieczka do Petersburga na kilka dni. W tym miejscu będziemy mieć bardzo dużo miejsc do zwiedzenia, dzięki czemu nie doświadczymy znudzenia. Pomnik Piotra I „Jeździec Miedziany” został postawiony ku czci pamięci założyciela Petersburga na rozkaz Katarzyny Wielkiej, dlatego jest to jeden z ważniejszych elementów do zobaczenia. Warto również wybrać się do Soboru Świętego Izaaka, z którego będziemy mieć fenomenalny widok na panoramę Petersburgu. Kolejnym ciekawym miejscem jest Newski Prospekt, czyli reprezentacyjna ulica miasta, przy której znajduje się pomnik Katarzyny II. Wybranie się do Twierdzy Pietropawłowskiej to istotny fragment wycieczki, gdyż jest to pierwsza budowla na terenie Petersburga, której dzień założenia jest uznawany za dzień powstania miasta. Na terenie Twierdzy znajdziemy również cerkiew pod wezwaniem Piotra i Pawła. Dodatkowo jak w każdym mieście mamy do czynienia z licznymi muzeami dotyczącymi miasta i jego historii, ale również takimi, których tematyka jest związana z konkretnymi dziecinami nauki. Warto również wybrać się na balet w jednym z teatrów w Sankt Petersburgu, gdyż balet rosyjski jest jednym z najznamienitszych. W tym mieście jest o wiele więcej miejsc, które możemy wpisać w nasz plan wycieczkowy. To idealne miejsce na urlop.

Odpowiedni odpoczynek należy się każdemu, jednak niektórzy z nas chcą, aby plan zwiedzania był pełny. Dlatego warto wybrać się do Petersburgu w Rosji, gdyż to miasto jest malowniczym miejsce, w którym spędzimy godziny na ciekawych wystawach, podziwiając piękne zabytki, a także oglądając cudowny balet. Zjemy też wspaniały posiłek. W tym miejscu nie doświadczymy nudy, gdyż w Sankt Petersburgu można być kilka dni i nie zwiedzić wszystkiego, a więc może to być plan na kolejne odwiedziny innego roku.