Zrobiłem kurs na operatora drona

Kilka lat temu straciłem dobrze płatną pracę. Przyszedł kryzys w branży, w której pracowałem i okazało się, że nie potrzeba ludzi w moim zawodzie. Niestety, ale padło na mnie i musiałem się rozstać z moim dotychczasowym pracodawcom. Nie dziwiłem się zbytnio, bo mój zawód był bardzo przestarzały. Pogodziłem się z tym i zacząłem szukać rozwiązań, które mogły pomóc mi na rynku pracy. Postanowiłem znaleźć sobie jakiś nowy zawód, ale chciałem, żeby był przyszłościowy.

Postanowiłem nauczyć się latać dronem

kurs na operatora drona warszawaNie do końca wiedziałem co począć ze swoją zawodową drogą. Najpierw myślałem o znalezieniu jakiegoś zawodu, który byłby idealny na teraz. Wcześniejszy zawód może był przestarzały, ale ciągle jeszcze byłem młody, więc mogłem działać bardzo aktywnie na rynku pracy. Tylko brakowało mi pomysłu. Aż kiedyś w końcu zobaczyłem w telewizji ludzi, którzy latali wyczynowo dronami. Drony to takie statki powietrzne. Można je wyposażyć w dobrej jakości kamerę i filmować wszystko z góry za ich pomocą. Postanowiłem, że to będzie mój sposób na dalsze życie zawodowe. Nie wiedziałem tylko czy będę kupował sobie takiego drona i działał na własną rękę czy po prostu będę pracował dla kogoś. Dowiedziałem się jednak, że najpierw trzeba zrobić kurs na operatora drona Warszawa, żeby móc uzyskać pozwolenie na jego obsługiwanie. Latanie dronem nie należy do najłatwiejszych. Wiem o tym z praktyki, bo musiałem się sporo szkolić, żeby nauczyć się obsługiwać taki statek powietrzny. Najlepsze jest to, że do latania dronami o większych rozmiarach trzeba mieć pozwolenie z odpowiedniego urzędu nadzorującego ruch lotniczy. W każdym razie udało mi się ten cel osiągnąć. Zrobiłem kurs na drona i zdałem państwowe egzaminy. Uzyskałem więc stosowne pozwolenia i dzisiaj mogę pilotować maszyny ważące nawet po kilkanaście kilogramów. Z łatwością znalazłem pracę w miejscowym urzędzie. Pilotuję drony sprawdzające skład spalin z kominów. Dzięki temu, że w porę postanowiłem zdobyć stosowne uprawnienia dzisiaj mogę wybierać pośród wielu różnych ofert pracy.

Mogę dzisiaj powiedzieć, że cieszę się z tego, że pewnego dnia musiałem na nowo odnaleźć się na rynku pracy. Pracowałem wiele lat w nudnym i przestarzałym zawodzie, więc było pewne, że ta praca kiedyś się skończy. Kiedy tak się stało musiałem postarać się o nową pracę. Żeby ją zdobyć potrzebowałem uzyskać nowe uprawnienia. Kiedy je uzyskałem to mogłem przebierać w ofertach pracy. I w taki właśnie sposób przekwalifikowałem się na operatora nowoczesnych i małych statków powietrznych.