Znaczenie hurtowni w handlu detalicznym

Funkcjonowanie  hurtowni w zorganizowanej formule handlu ma istotne znaczenie dla  sieci małych sklepów, osiedlowych lub monotematycznych. Polega to na tym, że hurtownia, która zwykle ma bardzo dużą powierzchnię magazynową dysponuje szerokim asortymentem  w dużych ilościach. Male sklepy, które z reguły nie posiadają zaplecza magazynowego, na bieżąco uzupełniają  swój towar w hurtowniach.

Jak korzystać z hurtowni?

hurtownia opakowań kartonowychW przypadku handlu detalicznego, korzystanie z hurtowni jest proste i znane. Sklepy uzupełniają na bieżąco brakujące na pólkach towary. Korzysta z tej formy każda branża od aptek począwszy na samochodach skończywszy. Z hurtowni korzystają również producenci. Do ich dyspozycji są nie tylko hurtownie z materiałami i surowcami , ale również hurtownia opakowań kartonowych . Takie opakowania są bardzo popularne, nie tylko ze względów ekologicznych – stosunkowo łatwa i szybka utylizacja tych opakowań,  ale również z powodu skutecznego zabezpieczenia towaru oraz łatwego pakowania i rozpakowania, co ma znaczenie dla sprzedawców i klientów. Kartonowe opakowania stosowane są chętnie przez producentów różnego typu maszyn i urządzeń przeznaczonych do użytku domowego.  Są to zwykle pudełka  z standardowego kartonu lub tektury falistej. W przypadku bardzo dużych gabarytów, tekturą falistą „owija się” dane urządzenie lub maszynę. W przypadku bardziej luksusowych towarów, stosuje się opakowania z kartonu lakierowanego, dekorowanego. Zarówno jednych, jak i  drugich opakowań wybór jest bardzo szeroki , dlatego hurtownie opakowań  są bardzo pożyteczne.  Producenci na bieżąco zaopatrują się w niezbędne opakowania w tych hurtowniach. System dostawy działa w obu kierunkach, tzn. hurtownia może dostarczyć zamówiony towar, lub zamawiający może odebrać własnym transportem.    Oczywiście hurtownie funkcjonują w systemie on-line, dzięki czemu  zamówienia i dostawy mogą być precyzyjnie ustalone. Opakowania kartonowe są dostępne w różnych kształtach i wielkościach, w zależności  od przedmiotów, które są w nie pakowane. Hurtownie dysponują katalogami standardowych opakowań. Można tutaj  zamówić specjalne opakowania, według podanych rozmiarów i rysunku. Również ilość może być dokładnie wyliczona. 

Jest ważne aby opakowania kartonowe wypierały coraz bardziej wszech obecny plastik. Odpowiednia  rekomendacja i uświadomienie producentów, powinny dać dobre wyniki w tym zakresie. Zagrożenie klimatyczne spowodowane nadmiarem niezniszczalnych opakowań plastikowych powinno być sygnałem mobilizującym dla obu stron.