Żarówki LED — które są najlepsze?

Obecnie na rynku jest coraz więcej żarówek LED, które są sprzedawane jako żarówki o barwie ciepłej bieli. Które z nich są najlepsze? Poniżej omówimy kilka najlepszych, z którymi się spotkaliśmy w przypadku wymiany zwykłych żarówek domowych. Producent opisuje swoją ciepłobiałą żarówkę jako pierwszą 60-watową żarówkę zastępczą, która zużywa mniej niż 8 watów.

Ile światła emitują żarówki LED?

żarówki led g125Jedną z rzeczy, które lubimy w LED, jest to, że ma taki sam rozmiar jak zwykła żarówka; dlatego nadaje się do bezpośredniego zastąpienia w dowolnej otwartej oprawie wewnętrznej. Ponadto jest to jedna z niewielu żarówek, z którymi się zetknęliśmy, gdzie producent opublikował niezależne dane z testów lumenów, więc możemy mieć pewność, że faktycznie wyprodukuje tyle światła, ile twierdzi producent – ​​coś, co niestety może” nie można powiedzieć o wielu żarówkach. To dobrze wykonany produkt, który otrzymał generalnie pozytywne oceny od klientów. Żarówka LED jest dobrym, ekologicznym zamiennikiem standardowej żarówki w kształcie litery A (albo typu A lub A – jest to kształt zwykłej domowej żarówki). Podobnie jak zwykła żarówka domowa, również posiada standardową (często nazywaną średnią) trzonek E26. Wielu ludzi szuka dziś żarówek LED PAR38 o ciepłej bieli, które można ściemniać. Jak być może wiemy, większość żarówek LED nie będzie działać ze standardowym ściemniaczem lub oprawami z elektrycznymi oczami, które włączają się automatycznie o zmierzchu lub po wykryciu ruchu. Dzieje się tak, ponieważ żarówki led g125 do działania wymagają stałego prądu. Jeśli zastosuje się standardową metodę ściemniania, żarówka LED będzie migotać w regularnych odstępach czasu lub, co gorsza, po prostu nie będzie działać. Aby przyciemnić światło LED, wymagany jest moduł ściemniający 0-10V, aby „oszukać” diodę LED, aby emitowała mniej światła. Teoretycznie wszystkie światła LED można ściemniać za pomocą tego modułu. Tak więc poniższa żarówka jest jedną z tych specjalnych ściemnialnych żarówek LED i jest dobrym wyborem zarówno, gdy chcemy zastąpić standardową żarówkę PAR38, gdzie mamy ściemniacz, jak i na zewnątrz z czujnikiem ruchu. Firmy, które, jak stwierdziliśmy, oferuje fajną gamę dobrze wykonanych żarówek i doskonałą obsługę klienta, sprzedaje w pełni ściemnialną żarówkę PAR38 o mocy 100 W ciepłej bieli ze standardową podstawą.

Ta ciepła, biała żarówka LED generuje 553 lumenów i zużywa tylko 11 watów energii elektrycznej. LEDinsider sugeruje, że może być zastąpiona dowolną żarówką żarową/halogenową o mocy 100-120 W, chociaż ze względu na rozmiar żarówki, można jej używać tylko w miejscach, w których prawidłowo sprawdzi się żarówka PAR38 o średnicy 4-3/4 cala.