Zamówiłem do domu energooszczędne grzejniki elektryczne

Kiedy budowaliśmy nasz dom to bardzo aktywnie uczestniczyłem w całym procesie budowy. Nadzorowałem całą pracę i pojawiałem się na budowie codziennie. Chciałem być pewnym, że pracownicy firmy budowlanej zawsze mają wszystko co jest im potrzebne do prowadzenia swoich prac. Na bieżąco realizowałem wszelkie zamówienia związane z materiałami, które można było już zamontować lub użyć ich do budowy domu. Aż pewnego dnia przyszedł czas na decyzję związaną ze sposobem ogrzewania domu i doborem rozwiązań ciepłowniczych.

Zdecydowałem się na montaż grzejników elektrycznych

energooszczędne elektryczne grzejnikiWiele czasu poświęciłem na decyzję w kwestii związanej z ogrzewaniem domu. Przeczytałem dziesiątki artykułów na temat rozwiązań ciepłowniczych. Zrobiłem sobie analizy i porównania różnych metod i sposobów ogrzewania swojego domu. Analizowałem centralne ogrzewanie z piecem węglowym i piecem gazowym. Do tych wyliczeń wziąłem też pod uwagę ogrzewanie elektryczne. I po dokładnym przemyśleniu zdecydowałem się na rozwiązanie nowoczesne i bez wysiłkowe. Postanowiłem, że będziemy mieszkać wygodnie i nie chciałem zastanawiać się na opałem na zimę czy napełnieniem zbiornika na gaz. Zamówiłem do całego domu energooszczędne elektryczne grzejniki, które działają na zasadzie konwekcji. Każdy grzejnik ma swoje źródło zasilania elektrycznego, więc przy tej technologii potrzebne jest całkiem sporo gniazdek elektrycznych. Na szczęście instalację elektryczną do grzejników można było doprowadzić w każdym momencie. Zanim zrobi się ostateczną wykończeniówkę to można jeszcze wszystko pozmieniać w kwestii elektryczności. Ale to wszystko przekłada się na późniejszą wygodę, z której będziemy mogli korzystać bez żadnego wysiłku przez wiele lat. Każdy grzejnik będzie miał własne sterowanie, więc w każdym pomieszczeniu będziemy mogli mieć inną temperaturę. Grzejniki elektryczne konwektorowe bardzo szybko nagrzewają pomieszczenia i działają naprawdę niezawodnie. Szybkie ogrzewanie pomieszczeń jest zasługą tego, że wymieniają one powietrze nieogrzane na ogrzane.

Instalacja ciepłownicza elektryczna kosztowo wyszła mnie o wiele mniej, aniżeli musiałbym zapłacić za instalację z piecem centralnym. Liczę się z tym, że koszty zużycia energii elektrycznej będą zimą całkiem spore, ale mam już na to sposób. Za chwilę przy moim domu powstanie niewielka farma fotowoltaiczna. Dzięki panelom będę produkował prąd, z którego nadwyżki skorzystam w zimę do zasilania ogrzewania. Dzisiaj można żyć naprawdę wygodnie i całkowicie w zgodzie z naturą. Czerpać prąd ze słońca i ogrzewać nim cały dom.