Zadanie dla zespołu z Kujawsko Pomorskiego

Jeden z najważniejszych dni w życiu – zawarcie związku małżeńskiego. Po ślubie cywilnym i ceremonii kościelnej trzeba wyprawić wesele. Na przygotowanie wesela składa się kilka rzeczy. Między innymi wynajęcie odpowiedniej sali weselnej do liczby gości. Ponadto wybranie menu. Jednak jedną z istotniejszych rzeczy jest muzyka. Dobrze jest się zastanowić i poszukać odpowiedni zespół…Wesele się rozpoczęło. Państwo młodzi zostali powitani przez rodziców tradycyjnie chlebem i solą. Chleb może być pięknie udekorowany na przykład kwiatami z soli, która jest symbolem trwałości związku oraz ma moc odstraszania zła.

Rytmy zespołu weselnego z Kujawsko Pomorskiego

zespół weselny z Kujawsko PomorskiegoPan młody wnosi Pannę Młodą przez próg na salę. Kiedy wszyscy goście zgromadzą się na sali powitani zostają przez osobę z zespołu muzycznego. Pierwsze rytmy, które gra zespół weselny z Kujawsko Pomorskiego to „Sto lat”, które goście odśpiewują. Potem wszyscy sięgają po kieliszki szampana i wznoszą toast za Państwa Młodych. Goście rozsiadają się przy stołach i podany zostaje obiad. Po obiedzie Państwo młodzi przy melodyjnej muzyce zespołu weselnego wykonują pierwszy taniec. Goście tworzą krąg i klaszczą do rytmów wybranego przez Państwa Młodych utworu granego przez profesjonalnych muzyków z Kujawsko Pomorskiego. Po wykonaniu tańca wszyscy zaproszeni są do wspólnej zabawy. Od tej pory muzycy mają zadanie bawić gości nawet i do białego rana. Zespół ma duże doświadczenie i repertuar pełen znanych i lubianych piosenek i przyśpiewek. Goście bawią się świetnie bo dobrze wykonywana muzyka trafia do uszu i serc weselących się przy niej gości. Czas zabawy jest dzielony przez muzyków na czas tańca i toastów. Zespół pozwala gościom na chwile odpoczynku i rozmowy wśród gości, składanie życzeń i gratulacji. Około godziny przed północą muzyka cichnie na czas krojenia tortu i Państwo Młodzi dzielą się pierwszym kawałkiem, a następnie obsługa wesela rozdziela tort między gości. O północy orkiestra weselna zaczyna prowadzić oczepiny zachęcając gości do spólnej zabawy. Muzycy grają różne przyśpiewki na tą chwilę, Panna młoda rzuca za siebie welon, a Pan młody krawat lub muszkę.

W trakcie wesela zespół zachęca do innych zabaw i konkursów. Goście świetnie się bawią bo muzyka wykonywana jest bardzo dobrze. Muzycy grać mogą do ustalonej godziny lub do zejścia ostatniego gościa z parkietu, ponieważ w swoim repertuarze mają tyle piosenek, że nie muszą powtarzać żadnej z nich. To jeden z ich celów aby repertuar był przygotowany tak aby spełnić oczekiwania Grana przez zespół weselny muzyka na żywo dodaje barw przyjęciu weselnemu.