Wyprawa kajakowa w Polsce

Jeżeli właśnie szukamy ciekawego sposobu na spędzenie wolnego czasu, to na pewno intrygującym pomysłem będzie spływ kajakowy. Okazuje się, że coraz więcej osób łapie bakcyla na to, aby spędzać swój wolny czas w sposób aktywny. W związku z tym z jednej strony mamy możliwość wylegiwania się na plaży całymi dniami, a z drugiej jest możliwość spróbowania czegoś zupełnie nowego. Chociaż niektórzy mają w kajakarstwie całkiem niezłe doświadczenie. Wtedy oni poszukują bardziej wymagających wypraw.

Gdzie wybrać się na spływ kajakowy?

kajaki kaszubyGdy już podejmiemy decyzję o tym, że chociaż część urlopu lub jakiś długi weekend chcemy spędzić na kajakach, to warto się zastanowić nad wyborem konkretnej trasy. Okazuje się, że w Polsce mamy naprawdę wiele możliwości. Co ciekawe, nie jesteśmy w stanie przepłynąć wszystkich rzek w czasie jednego sezonu. W związku z tym warto wybrać konkretny region, który chcielibyśmy zwiedzić. Wpisując taką frazę w wyszukiwarkę jak kajaki kaszuby, znajdziemy ciekawe propozycje organizowanych spływów po tamtejszych rzekach. Dzięki temu możemy faktycznie się zdecydować na konkretną rzekę lub tylko wybrany jej odcinek. Co najważniejsze, przy takiej wyprawie pod żadnym pozorem nie musimy dysponować swoim kajakiem. Najważniejsze jest tylko posiadanie chęci, a także przygotowanie dopasowanego bagażu, który na pewno nie zamoknie, nawet w mniej sprzyjających warunkach atmosferycznych. Również często decydując się na organizowane spływy, nie będziemy musieli się martwić o bazę noclegowa. Ponieważ bardzo często wyznaczone są konkretne punkty, do których musimy dotrzeć, aby rozbić namiot. Po skończonym spływie jesteśmy odwożeni w wyznaczone miejsce. Natomiast kajaki są odstawiane do bazy. Zatem nie musimy się o nic martwić, a jedynie zadbać o dobry humor. W takich spływach może wziąć udział zaledwie kilka lub nawet kilkanaście osób. Jest to doskonała okazja do tego, żeby się zintegrować z różnymi osobami, lub po prostu wybrać się z bliskimi znajomymi na taką wyprawę.

Mając na uwadze swoje oczekiwania, jak i również doświadczenie, łatwiej będzie wybrać dopasowaną trasę. Najważniejsze jest również odpowiednie przygotowanie się do takiej wyprawy. Trzeba spakować wszystkie potrzebne rzeczy, które przydadzą się nie tylko podczas spływu, ale również często w trakcie noclegów. W końcu nikt nie powiedział, że taki spływ kajakowy musi trwać tylko jeden dzień. Takie pływanie możemy zaplanować naprawdę na wiele dni. Dzięki czemu możemy zwiedzić naprawdę pokaźny kawałek ciekawego regionu.