Wypłaty odszkodowań z polisy OC

Polskie prawo nakazuje wszystkim właścicielom pojazdów komunikacyjnych posiadanie wykupionej polisy OC. Taka polisa chroni zarówno sprawcę, jak i poszkodowanego w wypadku. Poszkodowany z takiej polisy może naprawić sobie samochód, a sprawca nie musi wykładać na taką naprawę ze swoich pieniędzy. Wysokość polis OC jest regulowana prawnie, jednak poszczególni ubezpieczyciele mogą od tych regulacji udzielać swoich indywidualnych rabatów.

Odszkodowania komunikacyjne z OC sprawcy

odszkodowania komunikacyjne z OCKoszt polisy OC bez żadnych zniżek jest dość wysoki, o czym przekonują się zazwyczaj młode osoby, które jak do tej pory nie zdążyły sobie takich zniżek wyrobić. Same zniżki mają różną formę i są uzależnione od okresu bezszkodowej jazdy, a także wieku, płci i indywidualnych cech zarówno osoby ubezpieczonej, jak i pojazdu, którym się ona porusza. Analitycy w firmach ubezpieczeniowych doskonale znają statystyki i na ich podstawie wiedzą, że na przykład osoby w pewnym przedziale wiekowym poruszają się bezpieczniej niż osoby młode. To samo dotyczy się płci. Kobiety są uważniejsze w prowadzeniu pojazdów i dlatego wysokość ich ubezpieczenia będzie niższa. Poza samą kwotą, aby przyciągnąć klientów firmy ubezpieczeniowe oferują szerszy zakres takiej polisy, niż w przypadku ustawowo określonych warunków. Wielu z nich daje na przykład samochód zastępczy, zarówno nam jak i osobie poszkodowanej, lub zwraca za okres pobytu w szpitalu na skutek wypadków, daje nam darmowe holowanie i tym podobne. Te wszystkie rzeczy wpływają na wybór naszego ubezpieczyciela. Jeszcze jedną, o której należy tutaj wspomnieć jest bezproblemowa wypłata odszkodowania. Wszystkie odszkodowania komunikacyjne z OC, mogą być wypłacane w różny sposób. Jedne firmy wypłacają daną kwotę bez pytania, inne natomiast dokładnie weryfikują przebieg zdarzenia, czy aby na pewno nie powstało ono z winy kogoś innego, co oznaczałoby wstrzymanie wypłaty. Jako, że polisa OC chroni głównie osobę poszkodowaną, to dla wielu osób nie istotne jest jak przebiega wypłata.

Nieistotne, to nie oznacza, że jest nieważne. Jeśli w jakikolwiek sposób firma odmówi wypłaty odszkodowania, a poszkodowany zgłosi się z tym do sadu, to my także będziemy mieli problem, ponieważ w sądzie mogą wyjść na jaw inne okoliczności wypadku, które my będziemy weryfikowali. Oczywiście jeśli wygramy to z naszej polisy nie polecą zniżki, ale przez ten czas czekać nas będzie wędrówka po sądach. Czasami lepiej jest posiadać bezproblemowego ubezpieczyciela, który nie pytając wypłaci należną kwotę.