Wygodne pajace do spania

 

W wyprawce dla noworodka musi znaleźć się dużo rzeczy. Oczywiście potrzebne są różnego rodzaju środki do pielęgnacji takie jak mydełka, oliwka, krem czy pampersy. Oczywiście tak samo ważne są ciuchy dla noworodka, a szczególnie pajac niemowlęcy w rozmiarze 56 i 62, body i kaftaniki też w tym samym rozmiarze oraz spodenki. To są podstawowe i najpotrzebniejsze rzeczy. Oprócz tego rodzice dbają by były wcześniej kupione pościele, kocyki i inne rzeczy. 

Pajacyki i piżamki dla noworodków

pajac niemowlęcy w rozmiarze 62Dla noworodka kupujemy zdecydowanie ubranka w rozmiarze 56. Jednak w takim rozmiarze ubranek wystarczy dosłownie tylko kilka. Z tego rozmiaru dziecko bardzo szybko wyrasta szczególnie jak się rodzi i ma już około 60 cm. Dlatego w większym rozmiarze musimy kupić znacznie więcej ciuchów. Body, kaftanik czy pajac niemowlęcy w rozmiarze 62 napewno posłużą nam na dłużej. Takich ubranek można kupić już kilkanaście kompletów. Sklepy z ubraniami dla dzieci są przepełnione różnymi rozmiarami. Ciuszki dziecięce są tak samo kolorowe jak ciuszki dla dorosłych. Dla dziewczynek nie kupujemy tylko różowych ubrań. Teraz są bardzo popularne kolory lila, turkus, mięta oraz inne pastelowe kolory. Dla chłopców oprócz niebieskich także mamy ogromny wybór w innych kolorkach. Ważne natomiast jest by były to ubrani wysokogatunkowe. Tym bardziej, że są to ciuszki, które często pierzemy i prasujemy. Wszystkiego rodzaju nadruki dobrej jakości nie będą schodzić podczas prania lub prasowania. Bardzo wygodne w użytkowaniu są pajace rozpinane wzdłuż całego ciuszka. Tak mamie jest łatwiej ściągnąć go i założyć. W sklepach znajdziemy także pajacyki, które mają napy zapinające z tyłu na plecach lub tylko od kroku. Ponad to większość pajacyków ma zabudowane stopki. Niektóre dzieciaczki nie lubią mieć niczego na stopach i dla tych dzieci lepiej kupować ubranka właśnie bez stopek. Cena za pajac dla dziecka w rozmiarze 62 kosztuje około 20-30 złotych w zależności od firmy.

Niektóre mamy i babcie lubią jak ich dzieci są ciepło ubrane do spania. Zamiast koszulki i spodenek wolimy ubierać niemowlaka w body lub pajacyk. Wtedy mamy pewność, że plecki będą ciągle zakryte. Najlepszej jakości ubranka dla dzieci są bezpieczne dla ich wrażliwej skóry i nie powodują podrażnień. Takie ubranka w małych rozmiarach nie niszczą się szybko i nie brudzą. Dlatego takie ubranka warto zostawiać dla kolejnego dziecka lub oddawać dla dzieci przyjaciółek. Niektórzy uważają, że im częściej prane ubranka tym bezpieczniejsze dla malutkich dzieci.