Wyczynowy dron o niewielkich rozmiarach

Duże drony nigdy szczególnie mi się nie podobały. Pewnie, były większe, stabilniejsze i lepiej nimi można było filmować z góry, oraz robić dokładniejsze zdjęcia, aczkolwiek nie miały osiągów, jakie uważałem za bardzo ważne. Mniejsze i szybsze drony były nie tylko moim zdaniem lepsze do lotów rekreacyjnych, ale również zdecydowana większość fabrycznych dronów wyczynowych mogła bez problemu brać udział w zawodach, w jakich często uczestniczyłem. Z racji iż do tej pory używałem amatorskiego drona o dość przeciętnych możliwościach, postanowiłem w końcu wymienić sprzęt na bardziej profesjonalny.

Miniaturowy dron wyścigowy Peri

dron walkera periWyczynowe drony o wysokich osiągach zazwyczaj nie były zbyt duże, bo nadmierna waga mogłaby spowolnić maszynę i znacznie pogorszyć stabilność lotu. Z kolei, wiele niewielkich dronów było bardzo delikatnymi urządzeniami, niekoniecznie wytrzymującymi agresywne pilotowanie i karkołomne manewry. Wielu kolegów od razu tuningowało swoje drony, aczkolwiek było to jeszcze nieco ponad moje umiejętności, więc wolałem sprawić sobie drona z dobrymi osiągami fabrycznymi i równie dobrą wytrzymałością. Jednym z niewielu dronów posiadających obydwie te cechy był kieszonkowy dron Walkera Peri. Początkowo nie mogłem uwierzyć iż jest to dron wyczynowy, bo mieścił się dosłownie w dużej kieszeni bojówek po złożeniu śmigieł, i nie wyglądał tak futurystycznie jak inne modele. Jednak pierwsza demonstracja pokazała mi jego wszystkie możliwości. Dronik był lekki i zwrotny, a mimo niewielkich gabarytów posiadał również bardzo mocny silnik, pozwalający mu rozwijać zawrotne prędkości. Brak jakichkolwiek zaawansowanych funkcji elektronicznych był w tym wypadku ogromną zaletą, bo zwarta i odporna na uszkodzenia konstrukcja mogła znieść bez trudu niejedną kolizję, która wyłączyłaby z gry większość modeli wyczynowych, nawet tych z górnej półki. Ogólnie był to dron bardzo dobry jak na swoją niską cenę, a przy tym prosty w obsłudze, jednocześnie posiadając świetne osiągi.

Okazało się również że wielu początkujących zawodników na wyścigach używa właśnie dronów z tej serii, rzadko przesiadając się na inne modele po opanowaniu sterowania i wyrobieniu sobie własnego stylu pilotowania. Popularność tego modelu pokazywała również ilość dostępnych części zamiennych i tuningowych, dzięki którym można było dronika całkowicie spersonalizować, począwszy od wymiany obudowy, wzmocnienia lub całkowitej wymiany silnika, po takie drobne zabiegi jak wymiana okablowania na bardziej wydajne.