Wybór odpowiedniego wózka spacerowego

Zakup odpowiednio dobranego wózka spacerowego może mieć duże znaczenie dla komfortu naszej pociechy, warto więc dobrze to przemyśleć. Dość długo się zastanawialiśmy wraz z mężem nad tym, jaki model wybrać, aby spacery były wygodne zarówno dla naszego dziecka, jak i dla nas. Bardzo ważne było dla nas, aby wózek był dość lekki oraz bardzo zwrotny, żeby można nim było z łatwością manewrować. Chciałam, aby wybrany przez nas model również ładnie wyglądał, chociaż nie było to największym priorytetem.

Zakup dobrze dobranego wózka spacerowego

wózki spacerowe dla dzieciNasza pociecha podrosła na tyle, że mogliśmy już zamienić podczas spacerów standardowy głęboki wózek na jego lżejszą wersję. Dlatego postanowiliśmy obejrzeć różnorodne wózki spacerowe dla dzieci, które pozwalają na wygodniejsze poruszanie się. Są lżejsze oraz łatwiejsze w obsłudze od tzw. gondoli, które najlepiej nadają się na pierwsze miesiące. Kiedy dziecko jest już nieco większe, można zamienić taki wózek na spacerówkę. Najlepszym momentem na to jest czas, w którym dziecko potrafi już samodzielnie siadać lub nawet raczkuje. Wtedy wózek spacerowy będzie dla niego wygodny, ponieważ umożliwi również podziwianie tego, co nas otacza. Takie bodźce mogą być niezwykle interesujące dla malucha. Dzięki temu każdy spacer może być bardzo ciekawym doświadczeniem dla dziecka. Postanowiliśmy wybrać taki wózek, który będzie „rósł” z naszą pociechą, ponieważ pozwala na pewne modyfikacje, które dopasowują ten wózek do wzrostu dziecka. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ unika się w ten sposób konieczności wymiany takiego wózka na większy, a przecież wiadomo, że dzieci rosną bardzo szybko. Podczas każdego spaceru z maluchem mogą się okazać przydatne różne rzeczy, dlatego bardzo ważne jest dla mnie to, aby móc je wygodnie przechowywać przy wózku. Wygodna torba przymocowana do wózeczka jest więc idealnym rozwiązaniem, nie trzeba wtedy nosić ze sobą torebki czy plecaka, co może być nieco uciążliwe, kiedy np. trzeba wziąć dziecko na ręce.

Wózek spacerowy jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ pozwala na wygodną pozycję dziecku, które może podczas spaceru obserwować to, co się dzieje wokół niego. Lekkie spacerówki to także bardzo dobry pomysł w przypadku, kiedy chce się z dzieckiem pójść na dłuższy spacer, ponieważ dziecko może się szybko zmęczyć. Nie trzeba go wtedy długo nosić na rękach, wystarczy posadzić je w spacerówce, która zapewnia odpowiedni komfort nie tylko dziecku, ale również rodzicom, ponieważ noszenie dziecka na rękach podczas dłuższego spaceru może być również męczące.