Wybieramy się na rejs do okoła Grecji

Grecja to głównie kraj wyspiarski położony u wybrzeży Morza Jońskiego i Egejskiego. Z tego też powodu najlepszym pomysłem na zwiedzenie tego pięknego kraju jest wynajęcie jachtu i wybranie się na rejs dookoła greckiego wybrzeża i znanych na cały świat wysp takich, jak Santorini, czy Korfu nazywana nie bez powodu zielonym sercem Grecji. Gdy wynajmiemy jacht zawsze możemy zwiedzać i odpoczywać we własnym tempie. To idealna forma spędzenia wakacji i urlopu z rodziną, czy przyjaciółmi. Pogoda zawsze nam dopisze, a temperatura wody przewyższa dwadzieścia stopni. 

Rejs wokół greckich wysp to przygoda życia

rejsy w GrecjiJedni z nas kochają zwiedzanie, a inni wypoczynek i kąpiele  słoneczne. Z tego też powodu ostatnio modne stały się rejsy w Grecji, dzięki którym możemy połączyć obie te formy spędzania wolnego czasu. Grecja to kraj wyspiarski, ale znaczna jego część położona jest na Półwyspie Peloponez, który ma wspaniałą riwierę i mnóstwo urokliwych przystani. Jacht możemy wypożyczyć, gdy będziemy już na miejscu lub skorzystać z ofert biur podróży, które pomogą nam w dobraniu jachtu. Ceny są bardzo przystępne i tak naprawdę nie są wygórowane w stosunku do wypoczynku w hotelach i kupowaniu lokalnych wycieczek. Każdy jacht ma wygodną sypialnię, aneks kuchenny oraz łazienkę. W dzień możemy więc się opalać, skakać do wody oraz pływać w morzu. Wieczorem warto zacumować w jakiejś marinie i zjeść kolację, w którejś z lokalnych restauracji i tawern, których jest cała masa, i w których możemy spróbować specjałów greckiej kuchni, która znana jest na całym świecie. Nadto, Grecja słynie z malowniczych zachodów słońca, które najlepiej widać u wybrzeży wyspy Santorini. Możemy też podzielić czas na zwiedzanie i odpoczynek. Grecja słynie z zabytków powstałych jeszcze w czasie starożytności. Warto więc zobaczyć niektóre z nich. Wystarczy tak naprawdę jedynie wziąć mapę i ustalić trasę naszego rejsu. Całkiem bowiem możliwe, iż podczas jednego rejsu nie uda nam się opłynąć najpopularniejszych wysp i będziemy mogli wrócić za rok, gdy będziemy mieli kolejny urlop. 

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż rejs wokół Grecji jest bardzo dobrym pomysłem na spędzenie wakacji z naszą rodziną lub znajomymi. To piękny, malowniczy i wyspiarski kraj, który słynie z przepięknych zachodów słońca, smacznej i popularnej na całym świecie greckiej kuchni i zabytkami sięgającymi czasów starożytnych. W dzień możemy pływać po morskich wodach, a wieczory spędzać w tawernach, których jest mnóstwo w każdej marinie. A gdy taka forma wypoczynku przypadnie nam do gustu zawsze możemy wrócić tu za rok.