Wszechstronne zastosowanie tworzyw poliwęglanowych w budownictwie

Poliwęglan to popularny materiał i tworzywo sztuczne wykorzystywane w budownictwie i przemyśle. Można je stosować w małych i dużych obiektach, zarówno w przestrzeniach przemysłowych jak i w warunkach domowych. Charakteryzuje się bardzo wysoką przepuszczalnością światła, jest lekki i sztywny. Wykazuje parametry termoizolacyjne wysoką odporność na uderzenia oraz trwałość na warunki atmosferyczne i środowiskowe. Wielu producentów specjalizujących się w produkcji tworzyw sztucznych daje długoletnią gwarancję na produkty wytworzone w bardzo wysokich technologiach, z zachowaniem wszelkich norm.

Właściwości termoizolacyjne płyt poliwęglanowych

producent płyt poliwęglanowychZe sprzedażą wysokojakościowych tworzyw w formie płyt poliwęglanowych, PVC i pleksiglasu, oferowane są różnego rodzaju profile, taśmy i uszczelki niezbędne do montażu. Wieloletni producent płyt poliwęglanowych oferuje również usługi związane z przycinaniem i dopasowywaniem do przestrzeni tworzyw oraz możliwość montażu w wybranym miejscu i bezpłatny dowóz pod wskazany adres. Uniwersalne zastosowanie płyt poliwęglanowych docenione jest przez wielu specjalistów z branży budowlanej, którzy coraz chętniej i częściej korzystają z właściwości lekkiego i bardzo trwałego materiału przy tworzeniu różnego rodzaju zadaszeń i świetlików. Płyty poliwęglanowe idealnie nadają się do zadaszenia różnego rodzaju tarasów, wiat i altan, tworząc bardzo efektowne, a jednocześnie praktyczne i funkcjonalne konstrukcje. Materiały z tworzyw sztucznych przeznaczone do krycia dachów, wykorzystywane są, gdy potrzebne są odporne materiały wykazujące dużą przepuszczalność światła. Według norm pokrycia poliwęglanowe przepuszczają od 20 do 90% światła, często są odporne na promieniowanie UV i oraz wysokie i niskie temperatury. Służą często jakie dodatkowy element doświetlający wnętrze i zastępują tradycyjne szkło. Inteligentne właściwości absorpcji oraz oddawania ciepła uzależnione są od pory roku i siły naświetlenia.

Wykorzystywane są przy tworzeniu różnego rodzaju oranżerii i tarasów przy budynkach mieszkalnych, w których w okresach letnich hamują przenikanie światła i promieni UV do wnętrza, zapobiegając nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczenia, a zimą pochłaniają energię cieplną z zewnątrz, docieplając. Minimalizowanie strat ciepła jest jednym z argumentów zastosowania poliwęglanu zamiast szkła. Wiele produktów posiada dodatkowo bardzo niski stopień palności, dzięki czemu jest bezpieczne w użytkowaniu, zwłaszcza w pomieszczeniach przemysłowych i halach targowych. Producenci oferuję szeroki zakres usług związanych z doradztwem, przycięciem oraz montażem płyt poliwęglanowych. Gwarancja obejmuje zachowanie właściwości związanych z z wytrzymałością i termoizolacyjną zastosowanych materiałów nawet do 10 lat.