Wpływ hipnozy na naszą świadomość

Współczesna medycyna może pochwalić się wieloma osiągnięciami. Posiadamy profesjonalną, dobrze wyszkoloną kadrę medyczną, doskonały sprzęt diagnostyczny i leczniczy. Mamy duże osiągnięcia w leczeniu schorzeń które jeszcze do niedawna uchodziły za niewyleczalne. Ale osoby które zawiodły się na tradycyjnych metodach leczniczych nadal szukają innych rozwiązań. Jednym z cieszących się w chwili obecnej dużą popularnością i zainteresowaniem jest medycyna alternatywna. Świadczy o tym powstająca duża liczba poradni i gabinetów świadczących tego typu usługi.

Jak działa hipnoza?

terapia hipnoząTakim szczególnym i wyjątkowym rodzajem terapii jest hipnoza, ze względu na rodzaj i przebieg zabiegu budzi wiele sprzecznych opinii i kontrowersji. Jest to metoda terapeutyczna która była stosowana od bardzo dawna z zadowalającym skutkiem. Terapia hipnozą polega na wprowadzeniu pacjenta w stan podobny do snu. Polega to na tym, że wola usypianego podporządkowana jest woli usypiającego przy zachowaniu pełnej samokontroli. Zabiegi tego typu przeprowadzane są w renomowanych gabinetach terapeutycznych pod okiem doświadczonego i godnego zaufania hipnoterapeuty.  Metoda ta nie jest skuteczna sama w sobie lecz wspomaga tradycyjną terapię. Przy dobrej współpracy przynosi pozytywne efekty u około osiemdziesięciu procent poddającym się jej pacjentom. Ostatnio przeprowadzone obserwacje potwierdziły, że jest również bardzo skuteczna w leczeniu różnego rodzaju uzależnień. Jeśli chodzi o alkoholizm pozytywne efekty terapii wykazuje około sześćdziesięciu procent pacjentów. Cały zabieg zazwyczaj trwa około dwóch godzin i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Nie wymaga też żadnego specjalistycznego przygotowania. W czasie trwania zabiegu pacjent dociera do źródła problemu i stara się z nim uporać. Może dojść do zminimalizowania lęków nerwicowych które stanowiły przyczynę problemu. Wprowadzony w stan hipnozy pacjent może widzieć, czuć i przeżywać pojawiający się problem  z takim samym efektem jak w przeszłości. Dlatego też bardzo ważne jest stworzenie odpowiednich warunków w jakich terapia może się odbywać. Powinno to być przyjazne i przytulne pomieszczenie zapewniające ciszę i komfort.

Osoby borykające się z poważnymi problemami natury fizycznej lub psychicznej szukają wsparcia i pomocy w wielu miejscach . w ostatnim czasie głośno się mówi o gabinetach terapeutycznych oferujących hipnozę jako proces leczenia. Myślę że warto zainteresować się tym tematem i skorzystać z możliwości terapii jeżeli  zajdzie taka potrzeba. Kontakt do poradni znajdziemy za pomocą przeglądarki internetowej lub ogłoszeń w mediach.