Worki na produkty przemysłowe

Przewóz produktów dla różnych gałęzi przemysłu musi charakteryzować się odpowiednimi rozmiarami kontenera, ale również łatwością z jaką można go transportować. Nie należy przy tym zapominać o względach bezpieczeństwa, które powinny temu towarzyszyć. Produkt powinien być dobrze zabezpieczony przed działaniem czynników zewnętrznych. Pomóc w tym może zastosowanie tak zwanych kontenerów elastycznych, czyli gigantycznych worków, które spotkać można w wielu przedsiębiorstwach z różnych branży.

Zastosowanie big bagów w przemyśle

worki typu big bagsWielkogabarytowe worki kojarzone są zwykle z firmami budowlanymi i remontowymi, które za pomocą zsypów umieszczają w nich odpady do wywózki. Jednak nie jest to jedyne ich zastosowanie. Worki typu big bags znajdują swoje zastosowanie także w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i transporcie. Przedsiębiorstwa spożywcze wykorzystują je podczas pakowania produktów, które następnie trafiają do innych firm, zajmujących się przetwórstwem. W taki sposób mogą być pakowane i przechowywane mąki i ziarna. Zsypuje się je do worków wykorzystując w tym celu wbudowane w nie leje nasypowe. W przypadku branży budowlanej i transportu sprawdzają się nie tylko dzięki swoim gabarytom. Istotne bowiem jest, że wytrzymałe worki big bags mają udźwig wynoszący nawet 1200 kg. Dzięki temu nie trzeba martwić się o ewentualne uszkodzenia spowodowane wagą zawartości. Wyposażone są one w dwa lub cztery uchwyty nośne. Te pomagają zarówno w powieszeniu worków na stelażu, umożliwiając tym samym jego napełnienie, jak i ułatwiają późniejszy transport. Jeśli worek taki jest wypełniony, to dzięki uchwytom, można z łatwością użyć odpowiedniej maszynerii do jego załadunku oraz rozładunku. Szczelność big bagom zapewnia mocny materiał, który może być w zależności od potrzeb tkaniną powlekaną lub niepowlekaną. Dodatkowo worek wyposażyć można w specjalną, nieprzepuszczalną wyściółkę, która zapewni mu wyjątkową szczelność. Same materiały wykonania są ponadto elastyczne, dostosowują się więc do zawartości, nie są przy tym narażone na uszkodzenie i rozerwanie.

W wielu przedsiębiorstwach codziennie stosuje się big bagi. Umożliwiają one łatwe pakowanie dużych ilości produktów lub odpadów, a także ich wygodny, późniejszy transport. Charakteryzują się przy tym dużą wytrzymałością i udźwigiem, który wynosić może nawet ponad tonę. Zastosowane w ich produkcji materiały są natomiast na tyle elastyczne i odporne, że nie grozi im niespodziewane uszkodzenie i narażenie zawartości na zniszczenie.