Włoska kawa wysokiej jakości

Tradycją jest, iż zapraszając gości częstujemy ich słodkościami takimi jak ciasto bądź cukierki. Warto do tego dodać kawę, ponieważ zrównoważy ona słodycz swoim posmakiem. Wybór kawy to często bardzo ważna kwestia dla większych wielbicieli tego naparu, więc warto poznać różne ich rodzaje, aby móc pić taką, która nam najbardziej odpowiada. Czy jest jakaś ciekawa opcja warta polecenia nie tylko koneserom?

Popularne kawy z Turynu

lavazza pienaromaFirma Lavazza może pochwalić się całkiem szerokim wyborem kaw. Wyjątkowo chcę przedstawić kawę z tak zwanej „niebieskiej serii” – Lavazza Pienaroma. Jest to kawa palona przez najwybitniejszych włoskich specjalistów, którzy starannie dobierają ziarna najwyższej jakości, aby stworzyć jak najwybitniejsze mieszanki kawowe. Seria ta ma ogromne znaczenie dla firmy, ponieważ jest ona najbardziej zadbaną, gdyż liczy się w niej każdy detal, aby zagwarantować konsumentom doskonałość naparu aż do ostatniego ziarna. Wracając do konkretnego produktu jakim jest Lavazza Pienaroma warto zwrócić uwagę na to, iż jest to w 100% arabika, czyli nie znajdziemy tam ziaren robusty. Ziarna pochodzą z najbardziej żyznych plantacji w Ameryce Łacińskiej, co zapewnia niepowtarzalny smak i aromat naszego napoju. W blendzie znajdziemy ziarna z Brazylii z regionów takich jak: Cerrado, Mogiana i południowy Minas. Nie można również pominąć ziaren gwatemalskich i kolumbijskich. Co uwydatnia wszystkie najlepsze cechy mieszanki? Zapewne istotny jest sposób palenia ziaren, ponieważ są one wypalone w średnim stopniu w zgodzie z tradycją. Kawa ta jest aromatyczna i słodka w smaku, ponieważ zawiera nuty owoców figowca oraz kwiatu jaśminu. Nadaje się ona do tradycyjnego zaparzania wrzątkiem, jak również do ekspresu, w którym możemy zrobić espresso albo z późniejszym dodaniem mleka latte. Jest ona bardzo aromatyczna i warta polecenia. Istotnym faktem jest to, że na opakowaniu kawy znajdziemy logo Rainforest Alliance (Związek Lasów Tropikalnych), co świadczy o posiadaniu certyfikatu uznanej międzynarodowej organizacji pozarządowej, która od długiego czasu angażuje się w produkcję kawy według zasad ekorozwoju.

Lavazza Pienaroma to kompozycja ziaren arabiki z nutami kwiatów i owoców o średniej mocy. Jest idealna dla konesera, jak i dla każdego kto w najmniejszym stopniu lubi wypić kawę. Zaskoczy nas słodyczą smaku i aromatem. Warto chociaż raz skosztować tego produktu firmy Lavazza albo spróbować innych ich kaw z bardzo szerokiego asortymentu. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.