Właściwości włóknin w przemyśle tekstylnym

Obecnie podczas produkcji odzieży, torebek, czy też pasków, wykorzystuje się bardzo różne materiały. Część z nich jest używana przede wszystkim jako podstawowy materiał do wyprodukowania danej odzieży, a część tylko do wykończenia. Bardzo często wykorzystuje się włókniny, szczególnie gdy trzeba usztywnić fragmenty odzieży pod guzikami czy kołnierze koszuli.

Najważniejsze zalety i zastosowania wigofilu

trwały wigofilPodczas produkcji w zakładach tekstylnych czy włókienniczych używana jest bardzo duża liczba różnego typu materiałów. Część z nich jest używana jako najbardziej wierzchnia część odzieży czy też torebki, a część jest używana do nadaniu sztywności całej konstrukcji. Przykładem jest tu trwały wigofil, który wchodzi w skład materiałów nazywanych włókninami. Te materiały cechują się bardzo specyficzną fakturą, przypominającą nieco tworzywo sztuczne, oraz sztywnością. Z tego też względu tego typu materiałów raczej nie używa się jako podstawowy materiał do uszycia torebki czy też jakiejś odzieży. Wigofil za to sprawdzi się świetnie jako materiał wykończeniowy. Bardzo często używa się go, aby nadać nieco więcej sztywności konstrukcji torebek czy tez plecaków. Podobne zastosowanie wigofilu jest jeżeli chodzi o produkcję odzieży. To za pomocą tej właśnie włókniny usztywnia się bowiem na przykład makiety koszul, kołnierzyk, a także miejsca pod guzikami, co ułatwia ich zapięcie. Wigofil jest także jednym z najczęściej stosowanych materiałów do stworzenia podszewek torebek i plecaków, zwłaszcza tych tańszych. To jednak nie jedyne zastosowania wigofilu. Jest on także coraz częściej stosowany jako podstawowy materiał, chociaż raczej nie używa się go do produkcji odzieży. Jest jednak świetnym wyborem, jeżeli chodzi o produkcję pokrowców czy też toreb reklamowych. To właśnie z wigofilu tworzy się również ekologiczne torby na zakupy wielokrotnego zakupu. Jest to możliwe dzięki temu, że włóknina ta jest w bardzo małym stopniu podatna na rozdarcie czy też przerwanie. Z tego również względu wigofil jest używany także do produkcji pasków od torebek, toreb czy też plecaków. Wigofil jest także jedynym materiałem, który stosowany w takim celu nie wymaga dodatkowego wzmocnienia poprzez obszywanie na krawędziach. Biorąc to pod uwagę, nie powinno dziwić szerokie zastosowanie wigofilu.

Włókniny są obecnie bardzo często używanym materiałem w przemyśle tekstylnym. Nie używa się ich co prawda jako materiał podstawowy, ale raczej w celu usztywnienia mankietów czy kołnierzy koszul. Włóknina ta cechuje się bardzo dużą wytrzymałością.