Wiata modularna na samochód

Prywatne domy które nie posiadają garażu w projekcie często budowane są na posesjach o tak niedużej powierzchni, iż zbudowanie garażu lub uzyskanie pozwolenia na budowę nie jest możliwe. Właściciele takich posesji najczęściej korzystają więc z tymczasowych konstrukcji, wiat z blach i carportów, by móc garażować samochód bezpiecznie. Niektórzy idą krok dalej, i stawiają na posesjach wiaty z drewna, które nadal są traktowane jako tymczasowe, choć o wiele bardziej nadają się do długoterminowego garażowania samochodu.

Nowoczesne drewniane wiaty na samochody osobowe

solidna wiata drewnianaWiaty ze ścianami wykonanymi z drewna są równie wygodne i wielozadaniowe co ich blaszane odpowiedniki, aczkolwiek mają wiele zalet, którymi przewyższają znacznie blaszane garaże tymczasowe. Przede wszystkim, wiaty wykonane z drewna są bardzo trwałe i znacznie bardziej wytrzymałe na uszkodzenia niż blaszane warianty. Solidna wiata drewniana może stać na posesji całymi latami i nie ulec żadnemu uszkodzeniu czy naturalnemu zużyciu, które dość widoczne jest w blaszanych wiatach. Każdy drewniany wariant wiaty może być wyposażony w podłogę, oraz doszczelniony, dzięki czemu nie służy wyłącznie jako miejsce do przechowywania samochodu, ale również może spełniać rolę niewielkiego warsztatu, zwłaszcza jeśli wiata wyposażona jest w moduły posiadające okna czy oświetlenie. Ilość modułów jest bardzo imponująca, a w ofertach producentów można znaleźć najróżniejsze części do rozbudowy prostych wiat. Zwykła wiata posiadająca jedną bramę może być rozbudowana o moduły posiadające okna, dodatkowe wejścia, instalację wentylacyjną lub wiele różnych udogodnień. Wiaty mogą również być z łatwością powiększane, nawet do rozmiarów małego budynku magazynowego, a po zamontowaniu podestów mogą mieć również kilka kondygnacji. Rozbudowa wiaty możliwa jest w dowolnym momencie, gdyż panele ścian umożliwiają błyskawiczne rozmontowanie sekcji ściany i zamienienie jej na inną, lub też ustawienie w odmienny sposób.

Niektóre wiaty bywają więc rozbudowywane bardzo ekstensywnie, aczkolwiek w wielu przypadkach podstawowa konstrukcja jest w zupełności wystarczająca dla większości nabywców. Coraz więcej producentów wiat oferuje również możliwość zaprojektowania wiaty wedle specyfikacji. Jest to ogromne ułatwienie dla większości nabywców, gdyż pozwala na dopasowanie konkretnej wiaty do ich własnych potrzeb, oraz do zastosowania, jakie wiata będzie mieć na miejscu przeznaczenia. Usługa projektowania jest więc bardzo popularna, do tego stopnia iż staje się powoli standardową usługą w większości firm.