Ważne informacje na temat karmy dla kotów

Karmy dla kotów dostępne w supermarketach i sklepach zoologicznych ciągle stają poddane badaniom. Szczególnie ważne są informacje, jakie składniki zawarte są w diecie. Wydaje się, że producenci wciąż mają pole do ulepszeń w dziedzinie produkcji karmy dla kotów. Koncentrują się przede wszystkim na poziomie wysokiej zawartości białka zwierzęcego, czyli mięsa i pochodnych zwierzęcych w paszach, które są najważniejszym źródłem składników odżywczych dla kotów, jako drapieżników.

Jedzenie dla kotów – jak podawać i przechowywać?

karma dla kota power of natureMięso jest optymalne, z kolei zboża mogą powodować wzdęcia, dlatego należy unikać tych składników. Niestety nie ma obowiązkowych przepisów dotyczących minimalnych wartości składu i składników analitycznych karmy dla zwierząt domowych, istnieją jedynie zalecenia. Zawartość mięsa w najlepszych produktach waha się od czterdziestu do sześćdziesięciu procent. Koty uwielbiają produkt, jakim jest karma dla kota power of nature. Te karmy mają różnorodne źródła białka zwierzęcego, bez zboża, ale wieloma rodzajami warzyw. Lista składników zapewnia pełne zawartości witaminy A i D. Jest ważnym składnikiem w przypadku suchych produktów spożywczych. Dozując ilość karmy, należy wziąć pod uwagę poziom aktywności i samą budowę kota. Zawsze przy karmie musi być wystarczająca ilość świeżej wody. Ale to i tak wybór odpowiedniego pokarmu jest niezbędny do optymalnego rozwoju kota. Należy pamiętać, że kocięta, podobnie jak dzieci, jedzą nieco częściej, niż koty starsze. Dopiero po pół roku podajemy do dwóch posiłków dziennie. Dla kotów przeznaczone są dwa rodzaje karm: suche i mokre. Suche jedzenie możemy przechowywać w małych porcjach poza miską do karmienia, aby nasze kocięta mogły je jeść przez cały dzień. Ponadto warto wiedzieć o tym, że koty jedzą, gdy są naprawdę głodne. Warto ponadto wiedzieć o tym, aby nie pozostawiać mokrego jedzenia w misce na cały dzień, szczególnie w lecie! Praktycznym rozwiązaniem jest podawanie naraz tylko połowy mokrego pokarmu. Po otwarciu karmy dla kota nie wolno pozostawiać jedzenia w puszcze! Lepiej jest ją wyłożyć na półmisek. 

Najważniejsze jest jednak, aby zawsze znać składniki danego jedzenia przed zakupem. Podobnie jak w przypadku żywności dla ludzi, istnieją ogromne różnice w jakości i zawartości karmy dla zwierząt domowych. Dobre jedzenie dla kota zawiera wszystkie składniki odżywcze, które są niezbędne dla zdrowego rozwoju i życia małych zwierząt. Najlepiej jest skonsultować się z weterynarzem przed użyciem wybranego pokarmu.