Wakacyjny czas w ekskluzywnych hotelach przyjaznych dzieciom

Wakacje z dziećmi to dla większości rodziców trudny temat. Co prawda chcemy wypocząć, marzy nam się zmiana otoczenia i klimatu. Ale nasze dzieci nie zawsze dobrze czują się w nowym miejscu. Mają swoje przyzwyczajenia i problemy, które w nowych lokalizacjach urastają do rangi ogromnej tragedii. Dlatego miejsce na wyjazd z maluchami trzeba wybierać bardzo rozsądnie. Nie zawsze też musimy dopasowywać się do nich tak bardzo, jak nam się wydaje.

Na wakacje do ekskluzywnego hotelu przyjaznego dzieciom

ekskluzywny hotel przyjazny dzieciomWyjazd z dziećmi kojarzy nam się z wielkim placem zabaw, wesołym miasteczkiem czy sklepami z zabawkami i słodyczami. Dlaczego taką mamy wizję? Bo do takiej przywykliśmy i my, i nasze pociechy. Wystarczy nieco zmienić koncepcję i to do nas – dorosłych to należy. Wyjazd z dziećmi nie musi oznaczać tarzania się po plaży, wiecznej gry w piłkę  czy biegania pomiędzy huśtawkami. W końcu to też nasze wakacje. A może by wybrać ekskluzywny hotel przyjazny dzieciom? Jeśli tylko nasze fundusze nam na to pozwalają, znajdziemy takie miejsca i w Polsce, i za granicą. Ekskluzywny ma tu oznaczać przyjemny i wygodny dla rodziców, ale także z atrakcjami dla dzieci. Chodzi o atrakcje, które pozwolą rodzicom odpocząć. Dlatego poszukajmy hotelu, który organizuje różnego rodzaju warsztaty dla dzieci. Przedszkolaka spokojnie możemy posłać na zajęcia plastyczne czy muzyczne, a sami powędrować do hotelowego spa czy po prostu na spacer! Jeśli to młodsze dziecko także bywają miejsca, w których są opiekunki zajmujące się maluchami poniżej trzeciego roku życia. Organizują dla nich zabawy, karmią, kładą na drzemkę. Możemy zostawić dziecko w tym samym hotelu 2 piętra niżej i wziąć gorącą kąpiel. To tylko nasze utarte schematy myślowe nadają wakacjom z dziećmi sens zmęczonej egzystencji dorosłych. To także nasze wakacje. Czasem potrzebujemy tez odrobiny odpoczynku od dzieci. I nie oznacza to, że jesteśmy złymi rodzicami. Zwyczajnie pełnimy w życiu także inne funkcje – męża/żony, zawodowe, córki/syna, po prostu człowieka. Dlatego potrzebujemy tez czasu dla siebie samych.

Wakacje z dziećmi będą wyglądały dokładnie tak, jak sami je zaplanujemy. Nie mamy ochoty na wesołe miasteczko, zaplanujmy wycieczki po górach. Wysokiej jakości hotele zapewniają opiekę nad dziećmi, co pozwala nam – rodzicom nacieszyć się wakacyjnym wyjazdem. Skorzystajmy z pomocy i usług innych. Nasze dzieci nie stracą wiele i nie nadszarpniemy naszej więzi emocjonalnej z powodu kilku godzin, które spędzą bez nas. Może i one potrzebują nieco swobody.