Wachacze w Citroenie Berlingo

Popularna marka samochodów Citroen wypuściła swego czasu bardzo dobry samochód dostawczy dla małych firm pod nazwą Berlingo. To małe auto dostawcze posiada bardzo wygodną i dużą przestrzeń ładunkową, oraz komfortowe wnętrze, dlatego cieszy się dużym wzięciem, zarówno jako nowe auto jak i na rynku wtórnym. Osoby kupujące ten samochód z drugiej ręki często wycofują się z jego zakupu po tym, jak odczuwają pewne luzy w nadwoziu. Nie trzeba się tym jednak tak naprawdę martwić, gdyż wystarczy prosty zabieg, aby wszystko wróciło do normy.

Zastosowanie nowych wahaczy do Citroena Berlingo

wahacz do citroena berlingoLuzy i kołysanie nadwozia często świadczy o zużytych wahaczach lub jego podzespołach. Na szczęście jeśli chodzi o Citroena Berlingo to ten element jest akurat tani i prosty w wymianie. Osoby kupujące używane auto naprawdę nie powinny się zrażać do luzów w nadwoziu, tylko spojrzeć na to innej perspektywy, nachylić się i zobaczyć w jakim stanie są wahacze. W większości przypadków to ten właśnie element, który naprawdę nie kosztuje wiele jest przyczyną problemu, a po jego wymianie samochód będzie jeździł jak nowy. Dlatego nie warto od razu go wykluczać z tego powodu, tylko lepiej skupić się przy zakupie na innych bardziej istotnych elementach. Typowy wahacz do Citroena Berlingo to stalowy element o trzech punktach podporu mocowanych poprzez gumy amortyzacyjne o odpowiedniej twardości. Najczęściej przyczyną stuków jest albo pogięta geometria wahacze, albo jego pęknięcie lub wyrobienie się gum. Gumy możemy także wymieniać osobno jeśli zajdzie taka potrzeba, ale jako, że cały wahacz nie kosztuje zbyt wiele, to prościej będzie zrobić to kompleksowo. Wahacz jest ważnym elementem w aucie, gdyż przenosi obciążenia z koła na ramę samochodu, stąd stuki i luzy występujące w przypadku jego zbytniego wyrobienia się. Dostępność tej części do Citroena Berlingo jest bardzo duża. Zarówno zamienniki jak i części oryginalne są dostępne w większości sklepów motoryzacyjnych ze względu na dużą popularność tego auta.

Nie tylko podczas zakupów używanego samochodu warto zwrócić uwagę na wahacze, ale także podczas codziennej jazdy trzeba się wsłuchać we wszelkie stukania i pukania od spodniej strony auta i zdiagnozować usterkę. W przypadku wahacza nie zastanawiajmy się ani chwili, tylko wymieńmy go od razu. Przeciąganie tego zadania może nas kosztować dalszym zużyciem podwozia, gdyż nieprawidłowo pracujący wahacz przenosi zbyt duże obciążenia dynamiczne na ramę i może doprowadzić do jej uszkodzenia oraz dyskomfortu podróży autem.