W jaki sposób samodzielnie założyć kasetony?

Elementy dekoracyjne, jakimi są kasetony do domu skutecznie zastępują pokrycia na suficie lub też na ścianach. W wielu mieszkaniach można dostrzec te przyklejone płyty doskonale spełniające swoje funkcje oraz elegancko wyglądające. Zalet wynikających z użycia kasetonów na sufit jest wiele. Między innymi to, że są tańsze, lekkie oraz skuteczne w zatrzymaniu ciepła w domu z uwagi, że są zbudowane głównie ze styropianu. Każdy może samodzielnie zamontować takie elementy dekoracyjne. To nic trudnego.

Kasetony i ich montaż

kasetony w gdyniMontaż kasetonów, jak już wspomniano nie jest trudny. Wystarczy tylko dobrze si,ę do tego przyłożyć. Wymagana jest dokładność oraz precyzja. Kasetony w Gdyni zakupuje się wraz z klejem do tych produktów. Klej ten występuje w formie zawiesiny, bądź też proszku do rozcieńczania. Warto doradzić się osoby sprzedającej te produkty w zakresie ilości kleju na metr kwadratowy. Nie można kupić go za mało, gdyż użycie zbyt małej ilości kleju przyczyni się do niedokładnego montażu. Mówiąc wprost – kasetony mogą się odkleić. Kasetony najlepiej trzymają się na równej ścianie pokrytej gipsem. Jeśli ściana nie jest równa (dotyczy to również sufitu), koniecznie trzeba ją wygładzić i zamaskować wszelkie nierówności. W przeciwnym razie nierówności będą widoczne na liniach pomiędzy kasetonami. Wypukłości również będą szpecić takie płyty styropianowe szczególnie, kiedy będą one całkowicie gładkie. warto dodać, że do montażu kasetonów przydana będzie szpachelka, poziomica oraz czyste rękawice. Kasetony zakładamy bardzo powoli. Na ranty kładziemy odpowiednią ilość kleju. Nie może być jego za mało, ani za dużo, aby nie przedostawał się spomiędzy szpar pomiędzy poszczególnymi kasetonami. Kasetony kładziemy jeden przy drugim tak, aby idealnie do siebie pasowały. Podobnie jak to się wykonuje w przypadku kafelek. Szczególną uwagę zwracamy na kanty. Linie pomiędzy kafelkami muszą do siebie przylegać równolegle. Po całości prac związanych z montażem kasetonów proponuje się założenie listw wokół ściany lub sufitu. Jest to element dekoracyjno-wykończeniowy.

Jeśli dla kogoś z różnych powodów zakładanie kasetonów okazuje się być zbyt trudne, można zawsze porozumieć się z firmą, która proponuje tego typu usługi. Zrobi to szybko i dokładnie za niską cenę. Mimo to nic nie sprawia tak ogromnej satysfakcji, jak samodzielny remont w mieszkaniu. W związku z tym warto jest podszkolić się w zakresie zakładania kasetonów i zrobić to samodzielnie. Wpłynie to dobrze na budżet gospodarstwa domowego.