Tkanina zamiast tapety

 

Salon jest wyjątkowym pomieszczeniem w każdym domu. Nazywa się go sercem całego mieszkania, w końcu to tutaj toczy się nasze życie w ciągu dnia. Salon służy do wypoczynku, rodzinnych zabaw i spotkań z przyjaciółmi. W planie domu czy mieszkania jest też przeważnie punktem centralnym. To z niego wychodzi się zazwyczaj na ogród. Warto więc urządzić salon w taki sposób, żeby przyjemnie się w nim przebywało. Ważny będzie więc zarówno aspekt wizualny, jak i funkcjonalny. Istnieją pewne zasady, które pozwolą nam na stworzenie atrakcyjnego salonu.

Atrakcyjna tkanina na ścianę

tkanina artolisBez względu na to, jak duży posiadamy dom, chcemy zawsze urządzić jego wnętrza w taki sposób, żeby dobrze się w nim mieszkało. Aranżacje powinny więc cieszyć nasze oko, a zarazem ułatwiać nam codzienne czynności. Jednym z pomieszczeń, na które należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie aranżacji, jest salon. To w końcu miejsce, w którym dzieje się najwięcej. Wymaga ono przestrzeni i odpowiedniego klimatu. Projektanci wnętrz zalecają, żeby w salonie znalazło się jak najmniej różnego rodzaju mebli i przedmiotów. Salon powinien być minimalistyczny, stawiając przede wszystkim na dużą, wygodną sofę, fotele i inne dodatki, takie jak duży telewizor czy kominek. Warto zadbać o to, żeby nie było w salonie pustych ścian, które nie wpływają dobrze na nasze samopoczucie. Każdą ścianę, która sprawiała by wrażenie pustki we wnętrzu, można atrakcyjnie zaaranżować. Jednym z rozwiązań może być tkanina artolis, którą zakłada się na ścianę zamiast zwykłej tapety. Na tkaninach znajdują się zdjęcia, obrazy lub różne wzory, które naniesione na ścianę stają się wspaniałą dekoracją i głównym punktem, nadającym charakter salonowi. Tkanina jest droższym, ale bardziej opłacalnym rozwiązaniem, niż fototapeta. Wynika to z tego, że jest ona odporna na rozerwania, zadrapania czy też zabrudzenia. Można ją łatwo wyczyścić, nie narażając na większe uszkodzenia. Tkanina na ścianie prezentuje się naprawdę fenomenalnie. Od razu widać wysoką jakość materiału. Plusem jest też to, że można taką tkaninę zamówić na wymiar.

Jednym z rozwiązań, które wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród osób, które urządzają swoje wnętrza, jest tkanina, którą zakłada się na ścianę zamiast tapety. Takie tkaniny wprowadzają do wnętrz niepowtarzalny klimat, stając się wspaniałą dekoracją. Najlepiej sprawdzają się one w salonach, gdzie często musimy wymyślić, w jaki sposób zaaranżować pustą ścianę. Jakiś ciekawy wzór na jednej ze ścian buduje klimat wnętrza.

Sprawdź też https://linear-system.pl/