Terapeutyczne działanie ustawień hellingerowskich

Często borykamy się z problemami, których źródła należy szukać w zamierzchłej przeszłości. Czasami źródło tych problemów sięga jeszcze dalej – do starszych pokoleń. Wiele emocji przekonań oraz zachowań jest transmitowanych między pokoleniami. Doskonale zdawał sobie sprawę z tego Bert Hellinger, czekaj opracowywał swoją nowatorską metodę psychoterapii.

Terapeuci polecają ustawienia hellingerowskie

hellinger - ustawienia terapeutyczneProblemy rodzinne występują nadal często. Wiele osób boryka się z utratą więzi, problemami wychowawczyni lub też uwikłaniem w cudze konflikty. Czasami problemy rodzinne są skrywane pod postacią objawów psychicznych – depresji, ataków paniki lub też dolegliwości fizycznych nieznanego pochodzenia. niemal każdy szanujący się psychoterapeuta systemowy doskonale wie, kto to był Hellinger – Ustawienia terapeutyczne znane również jako ustawienia rodzinne są znane na całym świecie. Hellinger opracował tę metodę w oparciu o własne doświadczenia zawodowe. ustawienia hellingerowskie w prawdzie nie doczekały się przekonywujący opracowań naukowych, jednak mimo wszystko trzeba przyznać, że naprawdę działają. A co skorzystać z tego rodzaju sesji terapeutycznych, gdy potrzebujemy szybkiej zmiany i od dłuższego czasu sami nie radzimy sobie z problemami. w naszym kraju nie brakuje sprawdzonych ośrodków terapeutycznych, w których stosuje się ustawienia hellingerowskie. Warto podkreślić z całą mocą, przez sesję terapeutyczne odbywają się zarówno indywidualnie, jak i w grupie. Sesje indywidualne zalecane są dla osób, które są z natury bardzo lękliwe i ciężko im zaakceptować obecność grupy ludzi. Terapeuci przekonują, że podczas pierwszych sesji pacjenci zauważają daleko idącą poprawę. Stają się spokojniejsi, lepiej rozumieją procesy zachodzące w ich rodzinie, a ponadto są świadomi źródła własnych uczuć, przez co potrafią lepiej nimi zarządzać. Odzyskują również kontakt z własnym ciałem, czują się silniejsi i zarazem gotowi do zaprowadzenia zmian w swoim życiu. Ponadto też znaczącej poprawię ulega relacja z innymi ludźmi, a zwłaszcza z osobami najbliższymi. Jest to doskonały punkt wyjścia do dalszej psychoterapii.

Bert Hellinger to światowej sławy terapeuta, który opracował znaną na całym świecie metodę ustawień rodzinnych. Warto podkreślić z całą mocą, że już o pierwszej sesji terapeutycznej można uzyskać spektakularne efekty. Jak to możliwe? Ustawienia rodzinne od razu sięgają to głębokich poziomów podświadomości. W ten sposób na światło dzienne wychodzą skrywane przez lata emocje i uczucia.