Tani transfer między Gironą a Barceloną

Jako kibic piłkarskiej FC Barcelony, zawsze chciałem udać się na mecz ukochanej drużyny. Jednocześnie jednak jako zwykły student, długo nie mogłem sobie pozwolić na taki luksus. W końcu jednak, po uzbieraniu odpowiedniej kwoty, uprzednio dopilnowując, że wybieram wariant oszczędnościowy, udało się. Kupiłem bilety na mecz, załatwiłem nocleg i znalazłem tanie loty, ale nie do samej Barcelony, a do Girony. Pozostało jedynie znalezienie taniego przejazdu między oboma tymi miastami.

Najlepszy transfer z Girony do Barcelony

transfer girona barcelonaTo był mój pierwszy tego typu wyjazd za granicę. Byłem wcześniej w Niemczech oraz Czechach, ale to było mocno zorganizowane wycieczki, gdzie przejazdy były wcześniej ustalone. Dodatkowo, nie byłem sam, tylko z kilkoma znajomymi. Jako że wśród najbliższych jestem jedynym fanem piłkarskim, to i do Hiszpanii wybrać się musiałem jako jedyny, bo nie udało mi się nikogo innego namówić. Ale najbardziej się bałem tego przejazdu. Transfer Girona Barcelona okazał się jednak czymś prostym i przyjemnym. Odległość między oboma miastami wynosiła około 100 kilometrów, więc pewnie nie mając innego wyboru przemęczyłbym się pociągiem czy jakimś autobusem. Nie znając jednak lokalnego języka nie jest łatwo samemu zorganizować taki przejazd. Znalazłem jednak polecane przejazdy – i w ten sposób udało mi się dostać na mecz nie tylko tanio, ale i szybko, sprawnie i przyjemnie. Podróż samochodem jest zdecydowanie przyjemniejsza niż zatłoczonym pociągiem lub jakimś autokarem. A jeśli do tego trafia się na tak miłego kierowcę, który dodatkowo może polecić jakieś fajne i tanie miejsca do zwiedzania, to innej opcji niż ten polecony transfer aż nie chcę sobie wyobrażać. Będąc w obcym kraju przyjemniej jest podróżować z rodakiem, który podpowie jak się zachować w nowej kulturze, niż z miejsca być rzuconym pomiędzy tubylców. Uniknąć w ten sposób można wielu gaf, zupełnie nawet nie wiedząc, że się je popełnia. To więc wymarzona sytuacja.

Chciałem zaoszczędzić na biletach samolotowych, dlatego też wybrałem lotnisko w innym mieście, niż to moje docelowe. Tak mi doradzano, chociaż muszę przyznać, że miałem pewne wątpliwości, czy mam ochotę męczyć się z szukaniem jakiegoś odpowiedniego połączenia między Gironą a Barceloną. Gdybym od samego początku wiedział, że o transfer jest tak łatwo i kierowca wcale dużo pieniędzy za tę usługę nie bierze, to nawet przez sekundę bym się nie zastanawiał. A skoro jeszcze moja ukochana drużyna wygrała, to nic więcej do szczęścia mi nie potrzeba.