Tablica magnetyczna to nie tylko szkolna pomoc

 

Różnego rodzaju tablice korkowe czy magnetyczne oficjalnie wyszły z pokojów dzieci i nastolatków znajdując swoje zastosowanie we wszelkiego rodzaju biurach, naszych kuchniach czy przedsionkach. Od kilku dobrych lat panuje powszechna moda na minimalistyczne sposoby organizacji czasu i zapisywania w różnych miejscach zadań do zrobienia. Wykorzystuje się w tym celu planery, kalendarze, notesy, stojące i wiszące listy zadań czy właśnie tablice, na których możemy zapisać ważne spotkania i zapomnieć o kartkach przypinanych do lodówek.

Różne zastosowania tablicy magnetycznej w ramie

tablica magnetyczna w ramieJeśli jesteśmy fanami lub fankami organizacji czasu czy też po prostu mamy problem z zapamiętaniem wszelkich spotkań czy wizyt u dentysty, zakup tablicy magnetycznej, na której będziemy mogli zapisać niezbędne informacje lub też za pomocą magnesu przymocować do niej kartkę z daną informacją, jest świetnym pomysłem. Oczywiście taką kartkę możemy zamocować na lodówce, jednak w niektórych mieszkaniach lodówki  nie są na widoku i łatwo można przeoczyć ważną wiadomość i zapomnieć o czymś niezwykle istotnym. Najlepiej kupić specjalną tablicę i umieścić ją w łatwo dostrzegalnym miejscu, np. w przedsionku lub korytarzu, tam, gdzie będziemy pewni, że daną informację zobaczymy przed wyjściem z domu. Taka tablica magnetyczna w ramie, która zdobywa ostatnimi czasy coraz szersze rzesze wyznawców sprawdzi się również w sypialni stając się częścią aranżacji danego wnętrza. Dodatkowo, możemy zakupić specjalne magnetyczne kalendarze miesięczne, które przyczepiamy do tablicy, i dzięki którym w przejrzysty sposób zaplanujemy sobie czas i z łatwością naniesiemy zmiany. Jest również na nich miejsce na dodatki, listy zakupów i czekające na nas zadania do wykonania. Zaletą tablic magnetycznych, której nie mają notatki zostawiane na lodówce jest to, że możemy napisać na niej wielkimi literami ważną informację dla kogoś, na przykład o tym, że mleko się skończyło, dzięki czemu nie ma możliwości, żeby ją w jakiś sposób ktoś przeoczył po wejściu do mieszkania.

Oczywiście, taki przedmiot jakim jest tablica magnetyczna można wykorzystać w tradycyjny sposób, czyli podczas nauki. Przyda się ona z pewnością nieco starszym dzieciom, które podobnie jak w szkole, będą mogły wykorzystywać ją do rozwiązywania matematycznych równań. Można również tworzyć na niej notatki, mapy myśli, które dzięki temu, że zmuszają do przetwarzania informacji, pomagają się uczyć łatwiej i w szybszy sposób, niż podczas zwykłego czytania z podręcznika, nawet jeśli robi się notatki.