Szybkie i fachowe udrażnianie rur kanalizacyjnych

Święta to czas który każdy chce spędzić w spokoju z rodziną. Nikt nie przewiduje że nagle będzie musiał wzywać hydraulika, przez co będzie miał przerwę w porządkach świątecznych i przygotowywaniu potraw. Niestety, nie wszystko da się dobrze zaplanować, dlatego też warto jets mieć zapisany numer do fachowca, który szybko do nas przyjedzie i usunie niepożądaną usterkę techniczną.

Ciśnieniowe udrażnianie rur

szybkie udrażnianie rur - WrocławWłaśnie zmywałam naczynia po przygotowaniu pierogów i zauważyłam, że woda w zlewie nie chce spływać. Odczekałam troche, puściłam wodę jeszcze raz, ale efekt był ten sam. Wyczyściłam sitko w zlewie, wsypałam udrażniacz do rur, ale nadal bez powodzenia. Woda nieco lepiej spływała, ale bez przesady. Kolanka pod zlewem rozkręcić nie umiałam. Postanowiłam, że muszę wezwać hydraulika, bo nikt inny nie naprawi mi zlewu. Zadzwoniłam a Pan Mirek powiedział, że może przyjechać już za dwie godzinki. Ucieszyłam się, bo sądziłam, że przed świętami fachowcy mogą być zawaleni robotą i przyjedzie do mnie dopiero następnego dnia albo i później. Mirek przyjechał i obejrzał rury. Przydała mi się kamera inspekcyjna, którą wprowadził do rur a na ekranie komputerka widział jak to wygląda w środku. Powiedział, że to nic takiego, zatory zdarzają się bardzo często i nie trzeba nic tu specjalnie naprawiać, ani wymieniać rur. Wystarczy tylko szybkie udrażnianie rur – Wrocław. Mirek wybrał metodę ciśnieniową, czyli na przepłukaniu rur woda pod dużym ciśnieniem. Wtedy wypłucze ona cały osad, także tłusty z rur i woda będzie znowu spływać. Przy stałych osadach potrzebna byłaby spręzyna do mechanicznego udrażniania, ale Mirek zapewniał, że nie jest to potrzebne tutaj. Przyniósł sprzęt z samochodu i zabrał się do pracy. Trochę to zajęło, widocznie zlew był bardzo zatkany, ale ważne że woda będzie spływać. Po czyszczeniu Mirek jeszcze raz zrobił inspekcję kanalizacji specjalną kamerą, by widzieć, czy na pewno nie zostały jeszcze jakieś resztki na ściankach rur. Potem się rozliczyliśmy i Mirek pojechał do kolejnego zlecenia. Teraz woda w zlewie spływała normalnie, a ja mogłam wrócić do świątecznego gotowania i sprzątania.

Dobrze jest mieć fachowego hydraulika zawsze pod telefonem. Mirek to prawdziwy fachowiec, który nie tylko pracuje dobrze i sprawnie, ale także jest bardzo miły i nie przepłacam nigdy u niego. Wielu hydraulików próbuje naciągać klientów i wymyslają niestworzone usterki, ale Mirek jest uczciwy i dobrze się z nim współpracuje. W razie zatkania zlewu wiem że mogę po niego zadzwonić.