Szybkie DDD w Krakowie i okolicach

Szkodniki naturalnie przenikają do miejsc, gdzie żyje człowiek. Oczyszczanie pomieszczeń za pomocą różnego rodzaju środków i zabezpieczenie go przed ponownym wtargnięciem to nie lada wyzwanie. DDD to skrót od słów Dezynsekcja, Dezynfekcja, Deratyzacja. Ten skrót bardzo dobrze obrazuje czym zajmują się firmy DDD. Takie firmy dysponują środkami, które są w stanie zapobiec namnażaniu się szkodników i szkodliwych drobnoustrojów chorobotwórczych.

Popularne usługi DDD w Krakowie

ddd w Krakowie i okolicachDezynsekcja jest to usługa, mająca na celu tępienie szkodliwych owadów, larw i jaj. Wykonuje się ją zarówno ze względów sanitarnych – insekty mogą być nośnikiem drobnoustrojów, które powodują groźne choroby. Do zadań dezynsekcji należy: zwalczanie owadów biegających (karaluchów, prusaków, pluskiew, pcheł i mrówek etc.), zwalczanie owadów latających (osy, szerszenie, komary, biedronki azjatyckie) oraz zwalczanie szkodliwych owadów występujących w magazynach żywności (mklik mączny, omacnica spichrzanka, wołek zbożowy, pleśniakowiec lśniący oraz trojszyk ulec. Deratyzacja ma na celu zwalczanie wszelkich szkodliwych gryzoni (myszy, szczury, krety, kuny). W tym celu stosowane są środki biologiczne, chemiczne jak i fizyczne. Dezynfekcja ma na celu zniszczenie drobnoustrojów chorobotwórczych wraz z ich przetrwalnikami: bakterie, wirusy, grzyby i roztocza. Dezynfekcji wymagają lokale po zalaniu lub pożarze, miejsca zgonu, a także placówki medyczne. DDD w Krakowie i okolicach najczęściej stosuje metodę dezynfekcji chemicznej. Ma ona bardzo szerokie zastosowanie, a preparat jest dobierany odpowiednio w zależności od podłoża oraz problemu, który chcemy wyeliminować. Zazwyczaj stosuje się preparaty na bazie: alkoholi, związków metali (np. srebra), utleniaczy (np. chlor), aldehydów lub kwasów. Inną metodą dezynfekcji jest ozonowanie. Tutaj czynnikiem biobójczym jest ozon, czyli gaz o silnych właściwościach utleniających. Fumigacja to forma dezynfekcji, która polega na zwalczaniu szkodników substancją chemiczną w formie dymu, pary lub gazu. Metodę tę stosuje się w przemyśle drzewnym, ogrodnictwie, rolnictwie i przetwórstwie.

Innymi usługami, które oferują firmy DDD jest zabezpieczanie obiektów przed ptakami oraz odławianie ich. Ptaki są poważnym problemem w wielu dużych miastach, firmach produkujących żywność i w magazynach. Najczęściej odławiany ptakami są gołębie i wróble. Gołębie roznoszą liczne choroby, w tym bakterie chlamydia psittaci oraz drobnoustroje powodujące toksoplazmozę, zapalenie opon mózgowych i choroby układu oddechowego.