Szafki ubraniowe dla pracowników

Jeśli w Twojej firmie obowiązuje ubiór roboczy musisz przygotować się na to, że pracownicy potrzebują miejsca do przebrania się. W takim wypadku najlepiej jest wykorzystać jedno z pomieszczeń socjalnych i wstawić tam szafki ubraniowe. Na pewno kojarzysz takie szafki, chociażby z filmów o szkołach w Stanach Zjednoczonych. Każdy pracownik powinien mieć dostęp tylko i wyłącznie do swojej szafki, ponieważ można je wykorzystać również do przechowywania innych rzeczy, chociażby telefon komórkowy lub pudełko z drugim śniadaniem, jeśli w zakładzie nie ma lodówki.

Solidne szafki dla pracowników

solidne szafki ubraniowe dla pracownikówKażda szafka dla pracowników powinna być przede wszystkim zabezpieczona za pomocą kluczyka. Jest to najwygodniejsze rozwiązanie, ponieważ nikt nie zapomni swojego szyfru. Solidne szafki ubraniowe dla pracowników to podstawa w zakładach, w których koniecznie trzeba zmieniać ubiór roboczy. W takiej szafce powinna znaleźć się przestrzeń z wieszakiem. Poza tym przydatne będą dwie mniejsze szafki. W pierwszej z nich powinno znaleźć się miejsce na ubrania, które się składa, a nie wiesza. Poza tym pracownik może zostawić tam jakąś elektronikę i inne rzeczy tego typu. Poza tym ważne jest to, aby pracownik miał miejsce na niektóre rzeczy do jedzenia, takie jak kanapki. Ta półka powinna być całkowicie odizolowana od reszty szafki. Do szafek ubraniowych dostęp powinni mieć tylko odpowiedni pracownicy oraz jedna osoba z zakładu, która ma klucze do wszystkich szafek. Czasami zdarza się, że pracownik przestanie pracować w danym zakładzie, ale nie odda z jakiegoś powodu klucza. W takim przypadku można dorobić klucz. Szafki najczęściej wykonywane są z blachy. Nie ma co ukrywać, że jest to najlepszy dostępny materiał. Po pierwsze nie straci swojego wyglądu. Jeśli farba po kilku latach odejdzie, będzie można ją szybko odnowić. Do pomalowania szafki na ubrania wystarczy farba olejna oraz wałek malarski o szerokości jakiś siedmiu centymetrów. Może to zrobić jeden z pracowników, który akurat nie ma zajęcia.

Solidne szafki ubraniowe są niezbędne. Pracownicy bardzo je doceniają, ponieważ nie muszą się martwić o swoje plecaki. Mogą w odpowiednim miejscu przechować wszystkie swoje rzeczy. Dzięki temu również na stanowiskach pracy jest względny porządek. Nikt nie musi martwić się tym, że pod jakąś maszyną leży plecak z rzeczami prywatnymi. W szafce powinny znaleźć się dwa wieszaki ubraniowe. W zasadzie tyle wystarczy, aby szafka była kompletna. Można je zamówić u producentów i w wielu sklepach z artykułami BHP.