Status miejsc parkingowych

 

Jazda samochodem od wielu lat sprawia człowiekowi przyjemność. Najpierw były trzykołowce dostępne dla wybranych. Później powstały coraz to nowszej generacje auta, które miały zapewnić jak najlepszy komfort podróżującym, jednak prowadzić je mogli jedynie mężczyźni. Z upływem czasu powstało tyle samochodów że nie wyróżnia się już płci. Jedynym ogranicznikiem jeszcze jeszcze jest metryka.

Miejsca parkingowe w centrum miasta

System zajętości miejsc parkingowychChociaż wprost proporcjonalnie z mijającym czasem dostępność jest dla coraz młodszych osób. Coraz łatwiej zrobić prawo jazdy i prowadzić samochód. Coraz więcej ulic jest dostosowanych do jazdy. Niestety tylko biznes samochodowy korzysta z okazji do zarobku i coraz częściej pojawiają się wadliwe samochody. Natomiast z innej perspektywy w dużych miastach powstaje coraz więcej parkingów dostosowanych do coraz większej ilości aut. System zajętości miejsc parkingowych można sobie wyczytać na tablicy, która zazwyczaj znajduje się przed parkingiem i wskazuje ile miejsc parkingowych jest na którym piętrze. Jest to dobre rozwiązanie, gdyż obrazuje kierowcy jak wygląda sytuacja jeśli chodzi o wolne miejsca, i dzięki temu nie wjeżdża on tam, gdzie nie ma miejsca i nie robi się niepotrzebny bałagan. W czasach gdzie na czteroosobową rodzinę przypadają statystycznie cztery samochody należy szukać rozwiązań takich, aby było można przejść ulicą. Jakimś rozwiązaniem są kilkupiętrowe betonowe budynki, które służą mieszkańcom miasta. Mają one kilka set miejsc parkingowych i w największych miastach świata jest to wybawienie. Wszyscy teraz stawiają na wygodę i chcą jeździć wszędzie samochodami. Ale warto się zastanowić nad używaniem coraz bardziej rozbudowanej siedzi tras rowerowych. Latem byłoby to jakieś rozwiązanie aby aż tyle aut nie wjeżdżało do centrum miasta, przez co nie będzie to groziło zbyt wielkim korkom. Rowery można teraz łatwo wypożyczyć przez aplikację w smartphonie i możemy cieszyć się urokami miasta z roweru. Jest to również recepta na zdrowie i młody wygląd.

Godzina dziennie na rowerze, czyli taka statystyczna droga z domu do pracy i spowrotem pozwoli nam przejechać tygodniowo około 6 godzin na rowerze co jest już prawie tygodniowym zapotrzebowaniem dla człowieka na ruch fizyczny, o którym często zapominamy jadąc samochodem. Nie chce się nam już nawet przejść na spacer, gdy przyzwyczaimy się do samochodu. Ponadto te parkingi w centrum miasta dają nam możliwość dojazdu właściwie wszędzie samochodem. Parki są oblegane najczęściej przez dzieci. Dorosły uprawiający tam sport czy zwyczajnie spacerujący to już rzadki widok.