Sprawdzony samochód na wynajem

Samochód osobowy służy, jak sama nazwa wskazuje, do przewozu osób. Większość gospodarstw domowych posiada ten środek transportu. Niemniej jednak czasami zdarzają się sytuacje, gdy nasz samochód nie nadaje się do podróży lub po prostu jest niesprawny. W tym momencie na ratunek przychodzą inne alternatywne sposoby przemieszczania się z jednego punktu do drugiego. 

Wynajęcie samochodu osobowego z wypożyczalni

wynajem samochodów osobowychDoskonale zdając sobie z tego sprawę, gdy zepsuło nam się auto a nie dostaliśmy zastępczego samochodu, postanowiliśmy razem z mężem skorzystać z alternatywy. Wynajem samochodów osobowych to był strzał w dziesiątkę. Nie dość, ze dostaliśmy naprawdę fajne auto, które bardzo mi się podobało, to jeszcze super wygodnie się nim jeździło. Byłam bardzo mocno zaskoczona. Nigdy wcześniej nie korzystałam z tego typu usług a okazało się, że jest to bardzo wygodna forma. Samych formalności przed wynajęciem samochodu nie było dużo a to już plus. Wygodne było to, że wynajmując samochód u nas w mieście moglibyśmy oddać je w całkiem innej fili. Z tej możliwości co prawda nie skorzystaliśmy, ale fajnie, że była taka alternatywa. Przy wynajęciu samochodu warto zwrócić jednak uwagę na kilka szczegółów. W umowie warto sprawdzić czy jest zapis o limicie dziennym przejechanych kilometrów. Jeśli chcemy udać się w dalszą podróż może się później okazać, że jest to niemożliwe. Druga rzecz, to czy pojazd posiada ubezpieczenie. Najczęściej to wypożyczalnia pokrywa te koszty, ale warto się upewnić. Kolejna rzecz to kaucja, którą należy pokryć w momencie wynajęcia samochodu. Jest to kaucja zwrotna w przypadku, gdy z autem się nic nie wydarzy. To, co warto zrobić jeszcze z pracownikiem wypożyczalni to sprawdzenie stanu pojazdu przed wyjechaniem z placu. Warto obejrzeć samochód z każdej strony, aby mieć świadomość tego czy auto posiada jakiekolwiek zarysowania a jeśli tak to spisać je z pracownikiem firmy. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych nieporozumień, które mogłyby mieć miejsce w momencie zdawania pojazdu. W trakcie jazdy należy być ostrożnym i celowo nie uszkadzać samochodu.

Bez względu na to z jakiego powodu decydujemy się na wynajem samochodu, o auto należy dbać. Wszystkie uszkodzenia, które powstaną na skutek naszej jazdy zostaną odnotowane w specjalnym protokole a kosztami zostanie obciążany klient. Forma wynajęcia pojazdu jest bardzo wygodna, ale w samochodzie należy się zachowywać tak, jakby był nasz – należy go szanować i odpowiednio o niego zadbać przez cały czas użytkowania.