Spódnica midi z kloszem dla każdego!

Największą zaletą długości midi jest jej uniwersalność. To długość pośrednia między mini, a maxi. Zwykle zakrywa kolana, eksponując przy tym najzgrabniejszy fragment nóg, czyli łydki. To krój, który będzie odpowiedni dla każdej figury.wzrostu, wieku i okazji. Dobrze będą w nim wyglądać zarówno kobiety wysokie, niskie, szczupłe, krągłe, w wieku 20., 30., 40., 50. lat itd. Wystarczy wybrać odpowiedni fason.

Jak nosić rozkloszowane spódnice midi?

praktyczna spódnica rozkloszowana midiSpódnica midi narodziła się w latach 20., gdy standardowa sukienka do ziemi zaczęła ulegać skróceniu (i ogólnej dyskusji o najmodniejszej lub jedynej słusznej długości), a kobiety odsłaniały kostki i część łydek. Raz dłuższa, kiedy indziej po prostu zasłaniająca kolana – midi stała się symbolem nowoczesności w czasach wielkiego kryzysu.  Noszono ją też chętnie w latach 40., ale dopiero dwie dekady później jej popularność naprawdę wzrosła (głównie za sprawą Faye Dunaway, która w filmie „Bonnie i Clyde” nosiła praktycznie tylko tę długość). Kobiety jednak na dłuższą metę wcale nie chciały spódnicy midi i powrotu do zasłaniania nóg – w latach 60. miały już w swoich szafach w końcu genialny wynalazek Mary Quant, czyli spódniczkę mini. Dziś trudno właściwie powiedzieć, czy domy towarowe i projektantów bulwersowały piekielnie krótkie kreacje czy ogromny sukces młodej Quant (a może jedno i drugie). Pewne jest jednak, że wszyscy zaliczyli finansowe straty, a spódnica midi stała się najbardziej znienawidzonym elementem garderoby. Tę reputację udało jej się trochę podreperować w latach 90. dzięki wąskim i bieliźnianym sukienkom. Z pewną rezerwą wróciła też na wybiegi kilka lat temu – i udało się, bo nikt się jej nie sprzeciwiał. W tym sezonie midi wraca na dobre i ma zupełnie inny odbiór: to ona jest kobieca, odrobinę ekstrawagancka, nowoczesna i daje szerokie pole do popisu. Tego rodzaju spódnice można nosić do wielu stylizacji, praktyczna spódnica rozkloszowana midi jest na tyle uniwersalna, że pasuje do większości stylizacji, w szczególności do butów za kostkę na grubych obcasach, obcisłych bluzek oraz ramonesek, tego typu zestawienie doda każdej modnej kobiecie pewności siebie oraz mocniejszego charakteru.

Tego typu spódnice to klasyka mody. Są akceptowane przez najbardziej restrykcyjne dress code’y, co oznacza, że można je nosić do pracy, na oficjalne uroczystości, spotkania biznesowe, rozmowy o pracę etc. W rozkloszowanej spódnicy oraz bluzce na cienkich ramiączkach, na którą nałożymy rozpinany sweter, będziemy wyglądały słodko, a zarazem bardzo seksownie.