Solidny używany ciągnik siodłowy

Motoryzacja od zawsze była jedną z moich największych pasji. Już jako dziecko interesowałem się najnowszymi modelami samochodów, a jak tylko podrosłem tata kupił mi mój pierwszy motocykl. W odróżnieniu od moich znajomych ze szkoły nigdy nie marzyłem o tym, żeby skończyć studia prawnicze, medyczne czy ekonomiczne, ponieważ zawsze byłem przekonany, że moja przyszłość musi być związana z branżą motoryzacyjną. Tak bardzo w to wierzyłem, że w rodzinie nikt nie wątpił w to, że mi się uda.

Zalety markowych ciągników siodłowych

markowe używane ciągniki siodłoweŚwiadomość tego, co chcę robić w życiu była w moim przypadku tak wyraźna, że rodzice nie protestowali nawet kiedy zamiast do liceum postanowiłem iść do technikum mechanicznego. Wierzyli we mnie i wiedzieli, że będę się pilnie uczył, co zresztą się stało. Nie poszedłem jednak na studia dzienne, a zaoczne, ponieważ stosunkowo wcześnie postanowiłem założyć własną firmę. Nie był to jednak sklep z częściami motoryzacyjnymi, ani warsztat samochodowy. Postanowiłem otworzyć komis z używanymi samochodami. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że zamiast handlować autami osobowymi albo motocyklami, ja postawiłem na markowe używane ciągniki siodłowe. Początkowo nawet wspierający mnie od zawsze rodzice zwątpili w mój sukces, ponieważ byłem ich zdaniem zbyt młody na handel tak wielkimi i drogimi maszynami. Miałem jednak tak dużą wiedzę na ich temat, że szybko wyrobiłem sobie markę na lokalnym rynku i stanąłem na własnych finansowych nogach. Zamiast spocząć na laurach oszczędzane przez kilka lat pieniądze w całości zainwestowałem i dzięki wsparciu rodziców oraz kredycie z banku kupiłem swój pierwszy ciągnik siodłowy za granicą. Rodzice byli przerażeni, ponieważ nawet używany ciągnik kosztował sporo, a był uszkodzony. Wiedziałem jednak, że to dobra marka i wystarczy naprawić jedną rzecz, żeby pojazd mógł wrócić na ulice i jeszcze przez wiele lat funkcjonować, a co najważniejsze, wiedziałem jak go naprawić. Wiedząc, ile mogę zarobić na odsprzedaży naprawionego ciągnika byłem pewien, że cała ta inwestycja zwróci się bardzo szybko.

Po naprawie i sprzedaży mojego pierwszego sprowadzonego z zagranicy pojazdu poszedłem za ciosem i zacząłem coraz częściej sprowadzać pojazdy pilnując, żeby stawiać tylko na sprawdzone marki cieszące się w Polsce dobrą opinią. Po kilku latach doszedłem do tego poziomu, że sprowadzam kilka ciągników siodłowych miesięcznie, a niemal tyle samo sprzedaję. Zyski są tak duże, że rodzice są ze mnie dumni i cieszą się, że potrafiłem postawić na swoim i zrealizowałem swoje marzenie.