Skuteczna higiena jamy ustnej

Jama ustna to początek naszego przewodu pokarmowego. Jest to niezwykle ważny element organizmu i jego stan oraz funkcjonowanie wywiera bardzo istotny wpływ na nasze zdrowie. Dlatego też powinniśmy odpowiednio zadbać o stan naszego uzębienia oraz o higienę jamy ustnej. Bo właśnie tam odbywa się wstępna obróbka przyjmowanych przez nas posiłków oraz rozpoczyna się proces trawienia. A odpowiedzialne za to są nasze zęby. Powinniśmy więc zadbać o ich stan aby jak najdłużej utrzymać je w dobrej kondycji.

Pasty pomagające w walce z paradontozą

pasta przeciw paradontozieZęby to wytwór kostny który pojawia się w naszej jamie ustnej w początkowych miesiącach życia. Ich zawiązki tworzą się już w życiu płodowym. Początkowo są to zęby mleczne które zaczynają wypadać w wieku przedszkolnym. Ich miejsce zajmują tak zwane zęby stałe, są to jedyne zęby naturalne jakie posiada człowiek. Po ich wypadnięciu pozostaje już tylko protezowanie. To jak długo utrzymamy je w jamie ustnej zależy w dużej mierze od tego jak dbamy o jej higienę. A więc przede wszystkim odpowiednie mycie, płukanie, używanie nitki dentystycznej to tylko niektóre z zaleceń stomatologicznych. Bardzo ważną rzeczą są systematyczne konsultacje dentystyczne, leczenie nawet najdrobniejszych ubytków, używanie aparatów ortodontycznych jeśli zachodzi taka potrzeba i unikanie w diecie dużej ilości cukrów oraz niezdrowych przekąsek. Jednak pomimo przestrzegania wszystkich tych zaleceń może wystąpić problem z paradontozą, dotyczy to głównie osób w starszym wieku. Polega ona na odsłanianiu się szyjek zębowych przy naturalnym procesie wysychania i opuszczania się dziąseł. Jest to niezwykle nieprzyjemne i mało estetyczne zjawisko powodujące dodatkowo dolegliwości bólowe. Pacjent ma problem nawet z przyjmowaniem posiłków czy piciem ponieważ odsłonięte części zębów bardzo źle reagują na kontakt z różnymi substancjami. Bardzo dobrym rozwiązaniem może okazać się pasta przeciw paradontozie, używana profilaktycznie lub leczniczo. Cieszy się dobrymi opiniami zarówno pacjentów jak i stomatologów i przynosi rewelacyjne efekty terapeutyczne.

Pamiętajmy więc, że paradontoza to schorzenie dokuczliwe, ale używając dobrej pasty z pewnością możemy sobie z nim poradzić. Pasta przeciw paradontozie to wyrób medyczny firm farmaceutycznych dlatego jej skład jest odpowiednio dobrany, a jego działanie udowodnione naukowo. Możemy ją kupić w każdej aptece, sklepie zielarskim lub dobrze zaopatrzonej drogerii. Koszt zakupu nie jest duży a skuteczność i dobre samopoczucie gwarantowana.