Serwis okien przed zimą

 

Zima to okres, który jest ciężki dla każdego. Zarówno dla ludzi, dla zwierząt jak i rzeczy. Dlatego też każdy chce się przygotować do zimy jak najlepiej. Do tego okresu odpowiednio należy także odpowiednio przygotować swój dom. W pierwszej kolejności należy sprawdzić ogrzewanie, bo jest ono kluczowe jeśli chodzi o zimę. W kolejnych krokach naturalnie jedną z najważniejszych rzeczy jest dokładna weryfikacja okien i drzwi. I to właśnie jeśli chodzi o okna warto jest zwrócić szczególną uwagę. Tym bardziej, że serwis w dzisiejszym czasie nie jest taki drogi. 

Serwis okien tylko u doświadczonej firmy

dobry serwis okien - poznańJednak aby mieć pewność, że przegląd okien jest dokonywany w sposób właściwy, a same okna będą dobrze przygotowane przed zimą należy poszukać takiej firmy, która doskonale zna się na swoim fachu i będzie w stanie pomóc nam jak najlepiej przejść przez proces serwisu i ewentualnych napraw. Nie ma się co oszukiwać. Jeśli tylko okaże się, że nasze okna mają już kilka dobrych lat to zapewne coś trzeba będzie naprawić. Warto jest mieć takich specjalistów, którzy o serwis zadbają na miejscu a także nie będą nas dodatkowo naciągać na szereg kosztów oraz wszystko przeciągać dodatkowo w czasie. Czym jeszcze powinien charakteryzować się dobry serwis okien – poznań? Przede wszystkim fachowym doradztwem na każdym etapie naprawy. Czasami okazuje się, że okna są już zbyt wysłużone i wypadałoby zmienić je na nowe. Jeśli tylko zajdzie taka potrzeba sprawdzony serwisant powinien niezwłocznie poinformować o tym fakcie i wykonać wycenę. Mimo tego, że okna drewniane w domach pojawiają się już w coraz mniejszym stopniu to ich naprawa oraz serwis również powinny być brane pod uwagę. Na zimę należy także dodatkowo zabezpieczyć okna poprzez ich uszczelnianie. Specjalne tworzywo i uszczelki wspomogą walkę z zimnem, nie będzie ono dostawało się przez szczeliny. To ważne szczególnie jeśli w domu mieszkają zarówno osoby starsze jak i dzieci, bowiem ich organizmy nie mają takiej odporności jak dorosłego, zdrowego człowieka.

Wymiana uszczelek jest ostatecznością, bowiem jest to spora ingerencja w samo okno. Należy jednak przygotować się na nią raz na cztery do pięciu lat. Dodatkowo uszczelki należy wymieniać kiedy jest jeszcze ciepło. Przede wszystkim dlatego, że kiedy zaczynają przymarzać mogą się oderwać i kłopot będzie jeszcze większy. Uszczelki nie są uniwersalne i dopasowane do każdego rodzaju okien. Przed serwisem – jeśli znamy nazwę producenta warto jest podać ją osobie, która będzie okna serwisować w celu zabezpieczenia części.