Sens badań kleszczy w szpitalu

Są osoby, które odbierają sobie przyjemność chodzenia po lesie, ponieważ obawiają się kleszczy. Mówi się, że są one nosicielami boreliozy. Przed tą chorobą można sie jednak uchronić, lecz po to jest konieczne udanie się do szpitala i zbadanie kleszcza. Zasadniczo nie jest to bardzo nieprzyjemne, ale dużo osób nie decyduje się na taki zabieg. Kleszcza warto badać z wielu powodów, aby ustrzec swoje zdrowie. Mamy je tylko jedno i jest najważniejsze.

Dlaczego warto badać kleszcze?

szybkie badanie kleszczyZacznijmy od tego, że ani wyjmowanie, ani badanie kleszcza nie jest bolesne. Lekarz robi to szybko, nie używając do tego siły. Kleszcz wychodzi po zastosowaniu specjalnej pompki wytwarzającej podciśnienie. Później następuje szybkie badanie kleszczy, w którym już nie bierzesz udziału. Kleszcze należy badać, aby wykluczyć ryzyka zachorowania na boreliozę. Jest to choroba przewlekła, dlatego trzeba dowiedzieć się, czy potrzebne będą dodatkowe antybiotyki. W Polsce tylko kilka procent kleszczy nosi tą chorobę. Badając tego typu pasożyty sprawdzasz również, czy nie przenosiły one innych bakterii i wirusów. Miejsce jest odkażone, ale lekarz musi wiedzieć, czy podejmować jeszcze inne działania zapobiegawcze. Kleszcz może mieć w sobie zalążki pasożytów podskórnych, co okaże się tuż po jego zbadaniu. Jeśli szybko poznasz, czy dany kleszcz był czymś zarażony, na pewno odpowiednia profilaktyka sprawi, że nie odczujesz żadnych negatywnych skutków. Medycyna co roku idzie bardzo do przodu, dlatego zakażenia wywołane przez kleszcze nie są dla nas groźne. Dużo osób jest naturalnie na nie odporna. Są to ludzie, którzy mieszkają lub ich poprzednie pokolenia mieszkały na wsi. Przypomnę Ci, że kleszcze znane są od wielu pokoleń i ludzie potrafili sobie radzić z ich wirusami i bakteriami naturalnymi sposobami. Dlatego przy zastosowaniu medycyny konwencjonalnej w szpitalu masz sto procent szans na zachowanie pełni zdrowia. Borelioza nie jest taka straszna, jak się wydaje, tylko trzeba udać się do najbliższego lekarza.

Nie musisz odmawiać sobie leśnych spacerów lub spędzania czasu na łonie natury. Szansa na to, że przyczepi się do Ciebie kleszcz jest niewielka. Najwięcej kleszczy jest na przełomie wiosny oraz lata. Mowa o takich miesiącach jak maj i czerwiec. Do dyspozycji masz środki, które służą do zabezpieczania się przed nimi. Po zaaplikowaniu ich na skórę, a nawet ubrania żadnego rodzaju owady nie będą się do Ciebie zbliżać. Nie są drogie, dlatego warto je mieć na wyposażeniu swojej apteczki lub plecaka podróżnego.