Salon z podwójnymi karniszami

 

Aranżacja pomieszczeń niesie za sobą przede wszystkim dość spory budżet. Kiedy decydujemy się na odnowienie pomieszczenia szczególną uwagę przykuwamy do mebli, do kolorów, a także barwnych dodatków, które nadadzą Naszemu pokojowi wspaniały i unikalny wygląd. Firany, zasłony, czy też rolety rzymskie to popularny i ozdobny wystrój okna. Jednak, aby prezentowało się to odpowiednio należy dokonać dodatkowego zakupu jakim jest karnisz. 

Karnisz metalowy w salonie

karnisze metalowe podwójne do salonuNie ma wątpliwości, że karnisze są jednym z najczęściej stosowanych możliwości wystroju okien. W domach, czy też mieszkaniach rodziny i znajomych właśnie je możemy najczęściej spotkać. Przede wszystkim karnisz powinien być harmonijnie dobrany do pozostałych elementów wystroju okna. Najczęściej stosowane materiały do wykonania karniszy to metal, drewno oraz plastik. Coraz częściej stosuje się aluminium, oraz połączenie dwóch tworzyw, np. stali nierdzewnej i drewna. Drewniane karnisze są dzisiaj najczęściej wybierane przez potencjalnych kupujących. Wykonane są głównie z sosny i dębu.Istotne jest również to, że pasują do różnych wystroi wnętrz, ale z pewnością najlepiej prezentują się w sąsiedztwie okien drewnianych. Wyjątkowo lubiane są również karnisze z metalu. Z informacji na forach internetowych wynika, że najlepiej zakupić takie, które nie były galwanizowane. Stając przed wyborem często zastanawiamy się, czy kupić karnisze metalowe pojedyncze, czy też karnisze metalowe podwójne do salonu, czy też innego pomieszczenia. Na pojedynczym karniszu mamy mniejsze możliwości aranżacji okna, zaś zakupując opcję podwójną, możemy pięknie wkomponować w pomieszczenie urocze zasłony nadające Naszemu wnętrzu wspaniały klimat. Podczas wyboru należy też zwrócić uwagę jakie zostały zastosowane rodzaje mocowań na karniszach. Tradycyjne rozwiązanie do żabki, jednak bardziej popularne i coraz częściej stosowane są szyny.

Warto też wspomnieć o mini roletach, które są coraz częściej stosowane w towarzystwie firanek i zasłonek. Montowanie karniszy w oknach to nie jedyne ich zastosowanie w gospodarstwie domowym. Coraz częściej są z nich robione garderoby, czy też baldachimy nad łóżkiem. Wystarczy odrobina inwencji twórczej, aby stworzyć coś nietuzinkowego i zaskoczyć wszystkich. Gama wzorów i kolorów jest bardzo szeroka, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Ceny są różne, ale nie zrażajmy się, gdy w witrynach sklepowych przekraczają kilkaset złotych. Możemy znaleźć tańsze i nie stracić przy tym na jakości Naszego nowego mebla.