Rozgrzewający kubek termiczny

 

Nie jestem zwolenniczką nadmiaru gadżetów, bo ich funkcjonalność często bywa znikoma, poza jedną – generacja niepotrzebnych odpadów. Ale są przedmioty – gadżety, którym nie można odmówić ładnego design idącego w parze z użytecznością. Gdy nadchodzi sroga zima czy nawet jesień daleka jest od tej polskiej, złotej to proponuję rozgrzewający gadżet, latem z kolei może nas zmrozić.

Może tak herbata w kubku termicznym?

kubki termiczne - katowiceKubek termiczny do sposób na zabranie ze sobą pysznej kawy czy ulubionej herbaty bez obawy, że w torebce będzie wszystko zalane czy na przystanku dygotać z zimna będziemy. W sytuacji, gdy czas nas goni – budzik zbudził, ale nie w porę, wszystko jest wykonywane na wariackich papierach – to kawę poranną zabierasz ze sobą i popijasz w drodze, nadrabiając równocześnie zaległości czasowe. Zakupując ten gadżet należy zwrócić uwagę na parę szczegółów, swój znalazłam całkiem przypadkiem na stoisku:” kubki termiczne – katowice wstąp” i okazał się trafionym  gadżetem spełniającym ów szczegóły. Kubek taki winien zapewniać maksymalną szczelność. Kup taki, wobec którego producent pokusił się na zwrócenie uwagi na mechanizm działania i jego opis.  Mamy wtedy większość pewność, że jest to jakiś konkretny patent. Albo poprostu zweryfikuj i zrób test przed zakupem – o ile sprzedawca nie wniesie sprzeciwu. Najwygodniejszy jest działający na guzik…nie trzeba odkręcić, tylko klik i gotowe do picia. Praktyczne, gdyby można go było myć w zmywarce albo podgrzewać zawartość w kuchence mikrofalowej, ale wówczas już konieczna rezygnacja z aluminium, a taki naprawdę się sprawdza – subiektywnie ocenię. Raczej nie wybieraj plastiku jako materiału wykonania, myślę, że najmniejszym  stopniu zapewni nam właściwą temperaturę. Ponoć wnętrze szklane daje gwarancję maksymalnej ochronę temperatury zawartości,a z kolei jest to kosztem lekkości i podatności na urazy, bowiem waga niestety wzrasta i potłuc też łatwiej. Kwestia pojemności – myślę że taki w przedziale 300-500 ml będzie idealny.Pozostaje jeszcze sprawa trzymania – dobrze gdy ma antypoślizgowe miejsce zapewniające komfort użytkowania.

Kubki termiczne to bardzo dobry gadżet.O ile wybierzemy taki godny uwagi, nie piliśmy się na ten z najniższej cenowej półki.Warto rozejrzeć się za kubkami też w sklepach turystycznych, podróżniczych czy górskich. Jest szansa, że znajdziemy tam egzemplarz naprawdę jakościowo dobry i bardziej profesjonalny. Jeśli chodzi o design i wizualność to również esteci mogą oko nacieszyć ilością wzorów.