Rower dla kobiety

 

Od kiedy rowery stały się popularne, możemy je spotkać niemalże wszędzie. Jeździmy na nich do pracy, na wycieczki, zabieramy na spacer, czy na zakupy. To bardzo praktyczny i ekonomiczny środek transportu, który dba o nasze zdrowie. Na rowerach jeżdżą dzieci, kobiety i mężczyźni, gdyż w sprzedaży dostępne są modele dedykowane do każdej grupy pod względem płci, wieku i stylu jazdy. Najpopularniejsze są modele trekingowe, górskie, miejskie i krosowe. 

Jak wygląda damski rower?

damskie rowery krossPrzy wyborze idealnego roweru, należy się kierować jego przeznaczenie, wyposażeniem i jakością. Jeżeli będziemy jeździli głównie po górzystych i leśnych terenach, najlepiej wybrać rower górski, bo jego osprzęt będzie dopasowany do takiego terenu. Dla osób lubiących jazdę po mieście i głównie rower będą wykorzystywać do pokonania trasy między pracą, a domem, najlepiej się sprawdzą miejskie rowery. Kobiety znacznie częściej sięgają po rowery turystyczne, gdyż poza dobrym jakościowo osprzętem, mają bagażnik i można na nim zamontować przedni koszyk. Damskie rowery Kross są stworzone z myślą o praktycznych kobietach, które traktują rower jako środek transportu i sprzęt rekreacyjny jednocześnie. Cechą charakterystyczną rower damski od męskiego jest jego rama, która jest obniżona i ma nieco inny kształt, Ma to na celu ułatwić paniom wsiadanie i zsiadanie z roweru. Różnią się także kształtem siodełka, ponieważ budowa fizjologiczna obu płci jest odmienna i przez to wymagane jest nieco inne podparcie w trakcie jazdy. Damski rower turystyczny posiada praktyczne błotniki chroniące przed zachlapaniem w trakcie deszczu, kompletne oświetlenie ledowe z przodu i tyłu oraz amortyzowany wspornik siodełka. Dla wygody użytkowania rower Kross posiada także osłonę na napęd i przydatną w trakcie zatrzymywania się nóżkę. Koła damskiego roweru posiadają najczęściej rozmiar dwudziestu ośmiu cali. Cała rama jest bardzo lekka, gdyż została wykonana ze stopu aluminium, natomiast kierownica jest stalowa ze względu na obciążenia jakimi jest poddawana.

Kobiety tak samo jak mężczyźni chcą jeździć na dobrych jakościowo rowerach, dlatego wybierają znane i sprawdzone marki, będące gwarancją wytrzymałego sprzętu. Damskie rowery są dostępne w wersji górskiej, turystycznej i trekingowej. Większość parametrów jest identyczna jak w męskich modelach, jednak drobne szczegóły odróżniają je od siebie. Cena roweru Kross dla kobiety jest najczęściej na tym samym poziomie co męskie rowery, czyli kupimy go za niewiele ponad, dwa, lub trzy tysiące złotych.