Rodzaje kurtyn paskowych

Nowoczesne zarządzanie firmą polega na tworzeniu bezpiecznych miejsc pracy. Pracownik wykonujący swoje zadania w komfortowych warunkach pracuje wydajniej skupiając się również na jakości produktu. Jednym ze sposobów stworzenia przyjaznego środowiska pracy jest przemyślany podział przestrzeni hal przemysłowych i magazynowych. Najczęściej używaną metodą separacji powierzchni jest zastosowanie stosunkowo tanich przegród wykonanych z folii PCV lub plandek. Podniesienie wolumenu dobrej jakości produktów to nie jedyna korzyść dla przedsiębiorcy.

Niezawodna przegroda paskowa

kurtyna przesuwnaOgromną korzyścią dla przedsiębiorstw korzystających z metody separacji powierzchni za pomocą kurtyn przemysłowych jest oszczędność w ponoszonych kosztach na wytwarzanie energii cieplnej. Ogromną zaletą kurtyn przemysłowych jest zdolność zatrzymania ruchów zimnego powietrza i utrzymanie odpowiedniej temperatury w miejscu pracy. Przegroda wykonana z folii PCV występuje jako kurtyna instalowania na stałe lub jako kurtyna przesuwna. Kurtyny przesuwne instalowane są głównie w miejscach ograniczonego ruchu. Przegrody przemysłowe wytwarza się na bazie pasów folii PCV i zawiesi wykonanych ze stali nierdzewnej. Parametry grubości, długości i szerokości folii są dobierane w taki sposób aby w konkretnym miejscu zapewnić jak najlepszą, wystarczającą izolację termiczną i akustyczną. Należy pamiętać, że kurtyny wykonywane są wyłącznie na zamówienie gdyż tylko wtedy mogą skutecznie spełniać swoją funkcję. Swoją ogromną funkcjonalność kurtyny przemysłowe z folii PCV zawdzięczają charakterystycznym właściwościom fizycznym i chemicznym. Nie dość że dobrze izolują akustycznie i termicznie to są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nie ulegają degradacji pod wpływem wielu agresywnych związków chemicznych. Kurtyny paskowe spełniają bardzo przydatną barierę zatrzymującą zanieczyszczenia stałe w postaci cząsteczek pylistych. Ograniczają również przepływ zawartych w powietrzu oparów chemicznych. Ich ważną zaletą jest także tworzenie zapory przed owadami. Pełny zakres zastosowań można znaleźć na stronach internetowych producentów.

Kurtyny przemysłowe znajdują zastosowanie do wydzielenia mniejszych i większych obszarów. Najmniejszą jednostką separacji hali produkcyjnej jest pojedyncze stanowisko pracy. Najlepszym tego przykładem są parawany spawalnicze, które doskonale separują stanowisko spawacza. Chronią przed przenikaniem rozgrzanych opiłków metali oraz zapobiegają przenikaniu oślepiającego światła powstającego w wyniku spawania. Kurtyny przemysłowe służą do wydzielenia miejsc dla pojedynczych maszyn i urządzeń oraz całych linii produkcyjnych.