Rodzaje i przeznaczenie moskitier

Moskitiery działają jak fizyczna bariera uniemożliwiająca komarom dostęp do miejsca do spania. W niektórych przypadkach niewielka współpłatność może motywować pracowników służby zdrowia do dystrybucji długotrwałych sieci owadobójczych, zwiększając w ten sposób zasięg, ale nowe wytyczne WHO podkreślają, że koszty nie powinny stanowić bariery w dostępie.

Istnieje kilka typów moskitier

moskitiery poznańJak dotąd jedynie bezpłatna dystrybucja umożliwiła szybkie osiągnięcie wysokiego zasięgu populacji i wyeliminowanie nierówności w korzystaniu z sieci, jak wykazano w Kenii. Jednak jeśli chodzi o moskitiery poznań również jest miejscem, gdzie je można nabyć. Moskitiery to funkcjonalne i estetyczne osłony drzwi i okien, wykonane z grubej siatki, która chroni wnętrze budynku przed komarami. Moskitiera produkowana jest z włókna węglowego, które jest odporne na warunki atmosferyczne i uszkodzenia. Moskitiery są skutecznym lekarstwem na komary, które można nosić bezpośrednio na głowie. Istnieje również możliwość połączenia moskitiery z kapeluszem, hełmem lub czapką, dzięki czemu otrzymasz kompleksowe rozwiązanie, które ochroni Twoją twarz nie tylko przed komarami, ale także przed słońcem. W tej sekcji znajdziesz przede wszystkim moskitiery w wojskowych kolorach, takich jak oliwkowa zieleń. Moskitiera ramowa nadaje się do montażu na wszystkich systemach stolarki okiennej, takich jak PCV i drewno. Obecnie istnieją 3 podstawowe rodzaje moskitier, nie posypane insektycydem, potraktowane insektycydem (ITN) i długożyjące owadobójcze (LLIN). ITN to sieci, które muszą być traktowane raz w roku specjalnym roztworem chemicznym, który zapewnia ich ciągłą skuteczność. Profil zastosowany do produkcji moskitiery okiennej wykonany jest z aluminium. Siatka jest dostępna w dwóch kolorach: szarym i czarnym; jest wykonany z włókna szklanego. Największą zaletą tego typu moskitiery jest bardzo łatwy montaż i demontaż. Jest on instalowany za pomocą haczyków po zewnętrznej stronie ramy okna. Do jego produkcji wykorzystywane są wyłącznie materiały wysokiej klasy. Tradycyjne moskitiery pryskane insektycydami wymagają regularnego ponownego pryskania, podczas gdy długotrwałe siatki owadobójcze (LLIN) są zaprojektowane tak, aby były skuteczne bez ponownego leczenia przez cały okres użytkowania siatki. Moskitiery działają jak fizyczna bariera uniemożliwiająca komarom dostęp do miejsca do spania.

Bardzo drobna siatka z poliestru zapobiega przedostawaniu się małych owadów. Sieci te muszą być poddawane ponownej obróbce lub wymieniane co sześć miesięcy do roku. Długotrwałe siatki na łóżka owadobójcze (LLIN) zachowują jednak skuteczność nawet przez trzy lata. Są one regularnie dystrybuowane i są związane z gwałtownym spadkiem liczby przypadków malarii.