Remont mojego mieszkania

Od kilkunastu lat mieszkam w niewielkim domku jednorodzinnym, który odziedziczyłam po swojej dalekiej cioci. Niestety wprowadzając się do tego budynku, nie było mnie stać na jego gruntowny remont. Dopiero w tym roku postanowiłam znacząco zmienić wnętrza, w których na co dzień przebywam. Długo zastanawiałam się, która firmę remontową zamówić i jakie konkretnie prace jej zlecić. Oczywiście wiedziałam, że sama nie poradzę sobie ze wdrożeniem zmian, więc musiałam poszukać kogoś, kto mnie odpowiednio nakieruje.

Jak zaplanowałam remont mieszkania?

remonty mieszkańPo zebraniu większych oszczędności zaczęłam się zastanawiać, jak najlepiej stosunkowo niewielkim kosztem odnowić wnętrza mojego domu, aby wyglądały nowocześnie. Postanowiłam wykonać kilka projektów i wszystkie omówić z fachowcami. Przeglądałam tysiące stron internetowych, szukając odpowiednich inspiracji, ponieważ nie było mnie stać na wynajęcie projektanta. Na szczęście dobrze poradziłam sobie sama. W dostępnym darmowo programie do tworzenia ilustracji trójwymiarowych rozrysowałam wnętrza swoich pomieszczeń i urządziłam je na kilka sposobów. Po wykonaniu tej pracy postanowiłam umówić się na spotkanie z Panem Zbigniewem, który wykonuje w moim mieście remonty mieszkań. Osoba ta została mi polecona przez kilku członków mojej rodziny, więc wiedziałam, że mogę jej zaufać. Rzeczywiście okazało się, że trafiłam na świetnego fachowca, z którym bez problemu mogłam o wszystkim porozmawiać. Pan Zbigniew zobaczył moje projekty i naniósł na nie wszystkie swoje poprawki. Wytłumaczył mi, że niektóre rzeczy możemy zrobić lepiej, zaś inne w ogóle nie są możliwe. Nie wiedziałam np. że nie mogę zburzyć jednej ze ścian, ponieważ znajduje się w niej komin. Ostatecznie z kilku prac stworzyłam jeden spójny projekt inwestycji i poprosiłam o jego wstępną wycenę, abym mogła przekonać się, czy zebrane przeze mnie fundusze są wystarczające. Okazało się, że remont będzie dość kosztowny, jednak Pan Zbigniew tak obliczył wszelkie koszty, abym mogła sobie na niego pozwolić. Już nie mogę doczekać się rozpoczęcia prac, które są przewidziane na marzec.

Remont mieszkania jest zazwyczaj dla nas sporym przeżyciem, dlatego warto go bardzo dokładnie zaplanować. Chodzi zresztą nie tylko o klarowność w kontaktach z budowlańcami, ale także o wycenę planowanej inwestycji. Jeśli nie jesteśmy w stanie samodzielnie stworzyć projektu swoich wnętrz, możemy oczywiście zapłacić za to projektantowi lub architektowi. Warto jednak chociaż spróbować, ponieważ nie jest to zbyt trudne. Istnieje wiele darmowych programów do projektowania przestrzeni, które są łatwe w obsłudze.