Rehabilitacja likwiduje dolegliwości bólowe kręgosłupa

W obecnych czasach problemem wielu osób w każdym wieku są wady postawy, które najczęściej pojawiają się na skutek niewłaściwego trybu życia, braku aktywności, wysoko kalorycznej diety, nadwagi, a także różnorodnych schorzeń. Wielu pacjentów skarży się na ból pleców w odcinku szyjnym i lędźwiowym. Kręgosłup daje o sobie znać na skutek urazów, a także zmian zwyrodnieniowych, stanów zapalnych oraz chorób. Na stan zdrowia naszego kręgosłupa wpływa także wiek, a także kiepska kondycja fizyczna i brak ruchu.

Rodzaje zabiegów skutecznych w przypadku bólu kręgosłupa

ból kręgosłupa - rehabilitacja specjalistycznaZ dolegliwościami bólowymi zmagają się często osoby, które wiele godzin pracują przy komputerze, a także ludzie, którzy wykonują ciężkie prace fizyczne. Do najczęstszych przyczyn bólu kręgosłupa należy dyskopatia, rwa kulszowa, osteoporoza. Ból czasem bywa bardzo uciążliwy, dlatego konieczne jest zasięgnięcie specjalistycznej pomocy. Warto odwiedzić lekarza w sytuacji, kiedy dokucza nam ból kręgosłupa – rehabilitacja specjalistyczna okazuje się bardzo pomocna w takich sytuacjach. Ważna jest prawidłowa diagnostyka, często wykorzystuje się zdjęcie RTG, a także przeprowadza wstępne badania. W przypadku poważnych problemów z kręgosłupem warto skonsultować się z fizjoterapeutą, który jest doświadczonym specjalistą, właściwie zadba o naszą postawę, a także dostosuje różnego rodzaju ćwiczenia, które wzmocnią nasz kręgosłup. Na stan naszego kręgosłupa ma także wpływ prawidłowa postawa, należy dbać o to, by się nie garbić, a także nie skręcać nienaturalnie kręgosłupa podczas siedzenia. Warto nabyć także odpowiedni materac, gdyż sposób, w jaki śpimy ma ogromny wpływ na stan naszego kręgosłupa, powinien być odpowiedniej twardości. Pomocna okazuje się również dieta, która zapewnia nam odpowiednią masę ciała, a także regularna aktywność fizyczna, która poprawia naszą kondycję i wzmacnia mięśnie przykręgosłupowe. Ulgę przynosi stretching, rozciąganie poprawia elastyczność mięśni, a także zapobiega dolegliwościom bólowym. W przypadku bólów kręgosłupa konieczna okazuje się rehabilitacja, której zadaniem jest pozbycie się dolegliwości.

Zastosowanie nowoczesnego sprzętu, a także profesjonalne zabiegi przynoszą ulgę pacjentom. Mogą oni skorzystać z różnorodnych zabiegów. Do najpopularniejszych należą krioterapia, gdyż leczenie zimnem, skutecznie radzi sobie z dolegliwościami bólowymi. Do innych rozwiązań zaliczyć można ultradźwięki, elektroterapię, pole magnetyczne oraz laser. Zadaniem właściwie przeprowadzonej rehabilitacji kręgosłupa jest zlikwidowanie dolegliwości bólowych, wykazują ona działanie przeciwzapalne, przynosząc ulgę pacjentom.