Rębak ciągnikowy dla Ciebie

Rębak jest maszyna służąca do rozdrabniania kawałków gałęzi i drewna. Posiada obracającą się tarczę z nożami, która rozdrabnia wkładany materiał przerabiając go na zrębki. Rębak rozdrabnia materiał w stosunku 6:1. Uzyskany produkt może zostać wykorzystany jako opał, ściółka lub do produkcji papieru. Są skutecznym sposobem na utylizację i ponowne wykorzystanie odpadów.

Zastosowanie rębak ciągnikowego

nowy rębak ciągnikowyRębaki i rozdrabniacze do drewna to niezwykle przydatne urządzenia, które są wykorzystywane do prac z zakresu utrzymania terenów zielonych, porządkowania sadów i ogrodów, a także organizacji obszarów przydrożnych. Przyśpieszają pracę, a przede wszystkim czynią ją bezpieczniejszą. Nowy rębak ciągnikowy poradzi sobie z twardym materiałem takim jak dąb czy drzewa owocowe. Ten układ może przetwarzać świeży zielony materiał. Należy unikać materiału zanieczyszczonego ziemią,  kamykami  lub innymi małymi przedmiotami. Noże osadzone na tarczy generują zrębki o drobnej, jednolitej i regularnej strukturze. Następnie, odwracalne bijaki dokonują wtórnego rozdrobnienia materiału, generując materiał drzewny odpowiedni do ściółkowania, produkcji pelletu czy też spalania w kotłach na zrębkę. Mitem jest założenie, że rębaki mogą być tylko używane w profesjonalnych tartakach. Maszyny do rozdrabniania drewna mimo sporych gabarytów są mobilne i przystosowane do łatwego łatwego transportu. Wybierając rębak dla firmy warto zwrócić uwagę na kwestię mobilności. Czas dużych, ciężkich, nieporadnych maszyn się kończy. Lekkość i zwarta konstrukcja, duże możliwości przerobu przy stosunkowo niewielkich gabarytach to priorytet dzisiejszych producentów. Dzięki współczesnym rozwiązaniom technologicznym wykorzystanie rozdrabniaczy i rębaków jest coraz łatwiejsze pod względem logistycznym. Rosnąca automatyzacja wspomaga działanie systemów antyprzeciążeniowych oraz np. sterowanie taktowne dla uniknięcia niepotrzebnego czasu biegu jałowego zapobiegają ewentualnym uszkodzeniom układu napędowego. Dodatkowo użytkownik ma pełną kontrolę nad dostosowaniem trybu pracy urządzenia. 

Powstały produkt w wyniku dalszej obróbki zrębków może być nie tylko przerabiany na kolejne formaty lub wykorzystywany do produkcji energii. Nowoczesne technologie umożliwiają jego wykorzystanie do produkcji papieru lub płyt wiórowych. Tego typu utylizacja odpadów zrębowych wpisuje się do poszukiwania alternatywnych źródeł energii. Są doskonałe dla firm, które chcą specjalizować się w ekologicznych rozwiązaniach jakim jest produkcja biomasy.