Projektowanie wnętrz domów wielką pasją

Jedną z moich największych pasji od kiedy pamiętam było oglądanie wnętrz pięknie urządzonych domów. Miałam nawet taki epizod w życiu, w którym chciałam zostać projektantem wnętrz, jednak studia raczej nie przypadły mi do gustu i postanowiłam pozostawić tę dziedzinę tylko jako pasję. Co prawda zdobywam na własną rękę dużo wiedzy i nawet pomagałam urządzać przyjaciółce dom, to jednak na razie nie czuje się na siłach, żeby podjąć się pracy projektanta wnętrz zarobkowo.

Szeroka wiedza na temat projektowania domów

architektura wnętrz domówMama zawsze mi opowiada, że jak tylko dostałam w wieku niecałych dwóch lat kredki do ręki, to już nie chciałam się z nimi rozstać. To fakt, że wszelkie prace manualne zawsze sprawiały mi dużo radości. Szczególnie upodobałam sobie projektowanie, najpierw ubrań, następnie zaś wnętrz domów. Myślałam początkowo, że będzie to moja główna praca zarobkowa, jednak okazało się, że studia nie do końca przypadły mi do gustu i ostatecznie zarobkowo zajmuje się czymś innym a aranżowanie wnętrz stało się moją odstresowującą pasją. Zdobywam sobie w tym temacie wiedzę i bawię się nią w moim domu i mieszkaniu rodziców. Niedawno pomagałam też zaaranżować wnętrze mieszkania mojej przyjaciółki. Z szerokiego zakresu aranżacji pomieszczeń, najbardziej interesuje mnie architektura wnętrz domów mieszkalnych. Budynki użyteczności publicznej narzucają bowiem pewne ramy, których w mieszkaniach czy domach nie ma. Tutaj można popuścić wodzę fantazji i tworzyć w nieskończoność klimatyczne wnętrza, bawiąc się kolorami, fakturami i mieszanką przeróżnych stylów. Chyba największym wyzwaniem przy odpowiednimi zaaranżowaniu wnętrza jest stworzenie harmonijne całości. Trzeba więc wiedzieć, jakie kolory można ze sobą łączyć, jak dopasować style i dekoracje tak, żeby nie było chaosu lub zbędnego przepychu. Do tego dochodzi jeszcze kwestia oświetlenia, które w głównej mierze odpowiada za stworzenie odpowiedniego klimatu. Uczę się na razie tego wszystkiego a proces zdobywania wiedzy sprawia mi ogromną radość.

Moje pasje manualne, które pojawiły się już w najmłodszych latach, przerodziły się w największe hobby, jakim jest aranżowanie wnętrz. Jest to bardzo szeroki temat, którego cały czas się uczę, co sprawia mi mnóstwo radości. Aranżując jakieś pomieszczenia trzeba mieć wyobraźnię przestrzenną, wyczucie smaku oraz informacje na temat łączenia kolorów, ustawiania mebli czy projektowanie oświetlenia. Moim celem jest opanowanie tych umiejętności na tyle, żeby móc pomagać innym w urządzaniu domów.