Projekt nowoczesnej maszyny przemysłowej

 

Wielu specjalistów z naszego zakładu wielokrotnie zauważało jak bardzo niewydajne są maszyny produkcyjne, które stosowaliśmy do tej pory. Były to na ogół dość stare urządzenia, będące w użyciu niemal od początku istnienia zakładu, więc nic dziwnego iż z czasem przestały posiadać wystarczająco wysoki poziom precyzji i dokładności, zwłaszcza biorąc pod uwagę postęp technologiczny i coraz to nowe rozwiązania techniczne, używane do budowy nowego typu urządzeń. Nie chcąc zostawać w tyle za konkurencją, zdecydowaliśmy się na modernizację wyposażenia.

Projektowanie urządzeń przemysłowych na zamówienie

projektowanie maszyn przemysłowychPo dłuższej naradzie z naszymi specjalistami od linii produkcyjnych, zdecydowaliśmy się jednak nie wyposażać w sprzęt będący obecnie w sprzedaży, bowiem w planach mieliśmy wprowadzenie bardzo wielu rozwiązań technologicznych, które nie były możliwe do zastosowania z ich użyciem bez ekstensywnych modyfikacji sprzętu. Takie modyfikacje powodowały często poważne awarie, które były w naszym zakładzie niedopuszczalne, dlatego też zdecydowaliśmy się zamówić maszyny dopasowane do nowych procesów, i zaprojektowane specjalnie do naszego zakładu. Projektowanie maszyn przemysłowych zleciliśmy więc bardzo renomowanej firmie, zajmującej się właśnie wdrażaniem nowych technologii do istniejących urządzeń, ale również i tworzących maszyny produkcyjne i precyzyjne urządzenia elektroniczne na zamówienie. Owa firma posiadała bardzo duże doświadczenie w tego rodzaju projektach, współpracując z wieloma zakładami produkcyjnymi i posiadając bardzo dobrą renomę, a pracownicy owej firmy posiadali imponujące zasoby wiedzy z wszystkich dziedzin, potrzebnych do zrozumienia funkcjonowania procesów produkcyjnych i samych urządzeń. Nasze maszyny miały być więc stworzone od podstaw i dopasowane do pracy w tylko jednym zakładzie, choć były to w większości precyzyjne roboty przemysłowe, które mogły spełniać wiele różnych zadań, choć wymagały odpowiedniej konfiguracji po przeniesieniu na inne stanowisko.

Maszyny te, jednak, miały stosować wprowadzone przez nas technologie, które nie były w użyciu w żadnej innej firmie produkcyjnej, więc projektanci spędzili wiele czasu zapoznając się z owymi procesami, by móc lepiej opracować metody działania maszyn, oraz narzędzia które miały być w nich zastosowane. Jako że projekty miały być bazowane na ogólnodostępnych urządzeniach, ich wykonanie nie zajęło wiele czasu, i już po miesiącu otrzymaliśmy wykończone plany oraz dokładne instrukcje co do budowy owych maszyn na stanowiskach.