Profesjonalne patyczki do waty

Chyba każdy z nas lubi watę cukrową. Jest to puszysty wyrób cukierniczy, przypomina swoją formą watę, stąd właśnie wzięła się nazwa, tego produktu. Struktura waty cukrowej składa się przede wszystkim z lepkich, cukrowych nitek. Nawinięte są one na drewniany patyk. Wata cukrowa powstaje w przygotowanej do jej wyrobu maszynie. W wyniku topienia cukru i nagłego ostudzenia powstaje właśnie smakowity deser, albo jak kto woli, przekąska.

Jak wyglądają patyczki do waty cukrowej ?

małe patyczki do waty cukrowejRodzai patyczków jest naprawdę sporo, wszystko zależy od tego, jaką długość, grubość potrzebujemy. Musimy wiedzieć, że patyczki wykonane są z wysokiej jakości drewna, głównie takiego bez żadnych toksycznych dodatków. Większość firm, jeżeli chodzi o długość patyczków wykonuje na zamówienie. Patyczki głównie wykonane są z drewna bukowego. Standardowy wymiar patyczków do waty cukrowej to grubość na około 4 mm do 5 mm. Z kolei długość to 20 cm, 25 cm albo 30 cm. Jeżeli chcemy cieszyć się smaczną wata cukrową, konieczne jest przede wszystkim zainwestowanie w patyczki, na których będzie osadzona wata. Patyczki do waty cukrowej mogą być ekologiczne. Takie małe patyczki do waty cukrowej są wykonywane głównie dla hurtowni, sklepów spożywczych, czy też indywidualnych odbiorców, wszystko zależy od tego, jakie ktoś ma preferencje. Patyczki zazwyczaj ciężko zastąpić czymś innym. Dlatego wybór zazwyczaj pada na patyczki bukowe. Są one twarde, wytrzymałe i szorstkie. A co za tym idzie, nawijanie waty jest bajecznie proste. Istotne jest również to, że nie mają zadziorów, drzazg oraz sęków. Tak więc korzystanie z nich jest w pełni bezpieczne i nic się nikomu nie stanie, nawet najmłodszym. Cena stu patyczków to zazwyczaj około 20 zł. Jest to element, który zdecydowanie ułatwia zrobienie waty cukrowej. Jednak pamiętajmy, nawet jak nie mamy patyczków przeznaczonych do waty cukrowej, to możemy skorzystać z czegoś innego. W roli patyków do waty cukrowej sprawdzą się jednak także inne przedmioty, warto o tym wiedzieć. 

 Awaryjnie możemy śmiało skorzystać między innymi z długich wykałaczek, plastikowych szpatułek. Nadają się również papierowe słomki do picia. Warto wiedzieć, że korzystanie z nich może jednak nie być takie wygodne, ponieważ wata, zamiast się na nich trzymać, to wata może się początkowo ześlizgiwać. Dlatego w takim przypadku warto po prostu wybrać alternatywę dla tworzyw sztucznych. Firmy do produkcji patyczków zazwyczaj używają surowców pochodzących z Polski. Dla niektórych jest to niezwykle istotne.