Profesjonalna pionowa izolacja przeciwwilgociowa

Planując budowę domu, musimy także wziąć pod uwagę ochronę naszego domostwa przed czynnikami takimi, jaki pożary czy wilgoć. Dla zabezpieczenia naszego domostwa przed ryzykiem ewentualnego pożaru wykorzystamy materiały budowlane, odporne na działanie wysokich temperatur oraz mamy możliwość zainstalowania systemu alarmowego, informującego o pożarze. Żeby ochronić się przed wilgocią, możemy skorzystać z usługi wykonania specjalnej izolacji przeciwwilgociowej. 

Czy warto wykonać izolację przeciwwilgociową w domu?

izolacja przeciwwilgociowa pionowaNasz dom jest narażony na działanie wielu czynników zewnętrznych, które mogą szkodzić jego strukturze. Jednym z takich czynników jest wilgoć, która łatwo może osiadać na ścianach. Zwilgotniałe ściany to sprzyjające rozwojowi wszelkich pleśni, środowisko. Takie grzyby naścienne wpływają negatywnie na nasze zdrowie, a nawet prowadzą do wielu chorób. Żeby uniknąć tego problemu trzeba już na etapie wczesnego planu projektowania domu, zadbać o odpowiednią izolację. Przy projektowaniu fundamentów domu trzeba wziąć pod uwagę rodzaj wód glebowych, a przede wszystkim ich poziom, który może być zmienny podczas trwania roku. Ekspertyza geodezyjna, z której korzysta się przed wszczęciem budowy, powinna w formie raportu informować o stanie wód gruntowych. To właśnie wilgoć z podłoża sprawia, że nasz dom jest podatny na osadzanie się w nim wilgoci, Pomieszczeniem, które przede wszystkim jest narażone na wilgoć, jest piwnica lub garaż. Na rynku istnieją specjalne firmy, które wykonują specjalne izolacje przeciwwilgociowe. Najczęściej spotykaną izolacją jest izolacja podłogi, czyli izolacja pozioma. Często stosuje się także izolacje pionowe. Izolacja przeciwwilgociowa pionowa polega na osłonięciu ścian pionowych, znajdujących się blisko fundamentów, papą lub folią. Firma zajmująca się taką izolacją powinna działać przede wszystkim tak, by taka izolacja jak najściślej przylegała do podłoża. Folia mocowana jest do podłoża i do gruntu. Taką izolację wykonuje się podczas trwania pierwszych etapów budowy. Do izolacji można wykorzystać także specjalistyczne masy bitumiczne. Do prawidłowego wykonania takiej hydroizolacji wykorzystuje się czasem także parę warstw folii, która musi być przede wszystkim sucha. Wykonanie izolacji jest uzależnione od natężenia wód gruntowych.

Coraz częściej w domach wykonuje się izolację przeciwwilgociową. Taki system zapewnia domownikowi ochronę przed naciąganiem wilgoci spod podłogi. Można wykonywać hydroizolację poziomą, a także pionową. Ochrania się pionowe ściany fundamentów domu folią i masą bitumiczną. Na rynku istnieje wiele takich firm, które wykonają taką izolację podczas budowy domu, jak i piwnicach, które szczególnie podatne są na wilgoć.