Produkcja kurtyn wodnych

Kurtyny wodne mają szerokie zastosowanie przede wszystkim w przemyśle. Stanowią naturalne zabezpieczenie przed pyłami zachowując porządek i bezpieczeństwo na terenie zakładu pracy. Wszędzie tam, gdzie stwierdzono nadmierne zapylenie zaleca się stosowanie kurtyn. Dzięki temu można zabezpieczyć się przed nimi w innych strefach, gdzie nie jest wymagane noszenie specjalnych masek ochronnych przed pyłami.

Nowoczesne rozwiązania producentów kurtyn wodnych

producenci kurtyn wodnychKurtyna wodna sama w sobie składa się z ramy w której umieszczone są dysze spryskujące, a także pompy wody i przewodów, które doprowadzają wodę pod odpowiednim ciśnieniem. W przypadku mniejszych kurtyn pompy nie są potrzebne, gdyż do powstania mgły wodnej wystarczy tylko ciśnienie wody znajdujące się w sieci. W zależności od wielkości kurtyny stosuje się mniej lub bardziej zaawansowane technologie. Wszyscy producenci kurtyn wodnych potrafią zaproponować swoim klientom rozwiązania dostosowane do ich potrzeb. Rama kurtyny to stalowa konstrukcja zbudowana z profili prostokątnych. To jak duża ona jest determinuje zarówno przekrój profilu jak i jego długość. W taką ramę producenci muszą w odpowiedni sposób zamontować dysze, tak, aby strumień wody, który przez nie przechodzi wywoływał odpowiednio duży obszar mgły, tak, aby pokrywał on cały obszar kurtyny. Obserwując to co dzieje się na targach branżowych, możemy zaobserwować, że technologia kurtyn wodnych to nie tylko proste konstrukcje, ale także bardzo zaawansowane urządzenia. Najbardziej rozbudowane technologie oprócz samej mgły posiadają także systemy odprowadzające wodę lub takie, które odzyskują ją i ponownie używają w kurtynie. Oczyszczanie wody odbywa się wówczas za pośrednictwem filtrów wyłapujących pyły i inne zanieczyszczenia. Często kurtyny wodne wyposażone są w automatykę, która może dostosować siłę strumienia wody w zależności od wielkości zapylenia w pomieszczeniu rejestrowanego za pośrednictwem czujników. Ma to na celu wprowadzenie oszczędności zużycia wody do takich kurtyn.

Jak widzimy produkcja kurtyn wodnych to nie tylko proste prace polegające na pospawaniu ramy i umieszczeniu w niej dysz. Także na tym polu technika idzie do przodu i dlatego otrzymujemy produkty, które mają bardzo wysokie właściwości techniczne. Wyposażone są one w nowoczesne czujniki i systemy regulacyjne. Oczywiście zapotrzebowanie na tego typu produkty występuje tylko w ściśle określonych miejscach, czyli dużych zakładach produkcyjnych i kopalniach, w innym przypadku wystarczą proste konstrukcje.